תל אביב ננעלה בירידות: ת"א 35 איבד 0.6%; אלטשולר קפצה לאחר הדוחות

מדדי ת"א 125 ות"א 90 נסוגו בכ-0.5% • לאחר הדוחות: מניית אלטשולר שחם קפצה 9.5%, רובוגרופ צנחה 25% • ישרוטל ביטלה את חלוקת הדיבידנד לאור הביקורת הציבורית, יונט קרדיט חתכה את השכר לבכירים

הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

17:25

יום המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בירידות שערים: מדד ת"א 35 ירד ב-0.6%, מדדי ת"א 125 ות"א 90 נסוגו בכ-0.5%. הירידות הקיפו כמעט את כל המדדים הענפיים כשבראשם מדד ביטוח שירד 1.3%. מדד נפט וגז נסוג 1.1%, מדד פיננסים נחלש ב-0.9% ומדד הבנקים איבד 0.8%. נגד המגמה בלט מדד ביומד שקפץ 1.3%. מדד נדל"ן התקדם 0.1%.

בין המניות שריכזו עניין במדד הדגל: בצד השלילי, בזק ירדה ב-1%, לאומי אבידה 1.3% ודיסקונט נסוגה 1.4%. בצד החיובי, טבע עלתה 2.4%, אנרג'יקס הוסיפה 1.7% ועזריאלי התקדמה 2.8%

16:45

הירידות התחזקו ומדד ת"א 35 מאבד כ-0.7%. מדד ביומד בולט נגד המגמה ועולה ב-0.7%.

14:50

ירידות קלות בבורסה כעת. ת"א 35 נסוג בכ-0.5% ומדד ת"א 90 רושם ירידה בשיעור דומה. מחזור המסחר מסתכם בכ-855 מיליון שקל.

בשוק המט"ח נחלש הדולר בכ-0.4% ונסחר סביב 3.208 שקלים והאירו שומר על יציבות סביב 3.80 שקלים.

13:12

המסחר בבורסה מתנהל במגמה מעורבת, ללא עליות או ירידות חדות. ת"א 35 עולה בפחות מ-0.1% ואילו ת"א 90 יורד בכמעט 0.2%. ת"א 125 נסחר ביציבות. מחזור המסחר עד כה מסתכם בכ-520 מיליון שקל.

רובוגרופ ממשיכה לאבד גובה ונפרדת מ-20% משוויה, לסיכו נחתכת ב-12%, המשביר , גולף  ובירמן יורדת כ-5% כל אחת.

אלטשולר שחם ממשיכה לטפס מעלה ומוסיפה 8.6% לערכה. ווישור מזנקת 10%, גם בעקבות דוחות טובים, ועוד עליות נאות נרשמות אצל אירודרום , תיגבור , בלנדר  ונאייקס .

11:45

המגמה בבורסה הפכה למעורבת עם נטייה שלילית. מדד ת"א 35 נסחר ביציבות או עם תנודות קלות מעלה, אך ת"א 125 יורד ב-0.1% ות"א 90 נסוג 0.3%. מדד הנפט וגז נחלש ב-0.5%, מדד הבנקים מאבד כמעט 0.2%. מחזור המסחר עד כה מסתכם בכ-320 מיליון שקל.

אלטשולר שחם קופצת 6.5% בהמשך לפרסום תוצאותיה הרבעוניות (ראו דיווח קודם), ועוד עליות חדות נרשמות במניות די.אן.איי ביומד, מטריסלף, ווישור, וקדימהסטם.

פוםוום  עולה מעל 5% לאחר פרסום תוצאותיה הרבעוניות, שלפיהן הכנסותיה הסתכמו ב-27 מיליון שקל, אך היא רשמה הפסד נקי של 5.2 מיליון שקל (בהמשך להפסד של 6.7 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה). החברה פיתחה מערכת טכנולוגית המאפשרת מתן שירותי צילום דיגיטלי מבוסס תוכנת זיהוי פנים ובינה מלאכותית בפארקי שעשועים, והירידה בתוצאותיה נובעות מהעובדה שפארקי השעשועים באירופה היו סגורים ברבעון הראשון של השנה וגם ברבעון השני התפוסה עמדה על כ-40% ביחס לשנה רגילה.

10:03

יום המסחר בתל אביב נפתח בעליות קלות מאוד, כאשר מדד הדגל ת"א 35, מדד ת"א 125 ומדד ת"א 90 עולים כ-0.1%. מדד הביומד רושם עלייה של 0.5%, כאשר די.אן.איי ביומד , קדימהסטם  ופרפל ביוטק  עולות משמעותית.

קבוצת הביטוח הדיגיטלי ווישור  (weSure Global Tech) פירסמה את תוצאותיה לרבעון השני של השנה, מהן עולה שהרווח הנקי צמח פי שלושה והסתכם ב-3 מיליון שקל בהשוואה ל-1.1 מיליון שקל אשתקד. הפרמיה המורווחת ברוטו זינקה ב-109% ל-68 מיליון שקל.

טופ גאם , שמפתחת תוספי תזונה שניתנים בסוכריות גומי והנפקתה הושלמה בתחילת החודש, דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לראשונה כחברה ציבורית. החברה רשמה במחצית הראשונה גידול של 30% בהכנסות, שהסתכמו ב-48.7 מיליון שקל. הרווח הנקי בחציון כפול מהרווח בכל שנת 2020 והסתכם ב-4 מיליון שקל. במחצית הראשונה אשתקד הרווח הנקי עמד על 188 אלף שקל בלבד.

9:05

אלטשולר שחם גמל ופנסיה  פירסמה דוחות רבעוניים שמציגים רווח כולל של כ-58.5 מיליון שקל, זינוק של כ-96.4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. כמו כן, החברה פירסמה לראשונה נתונים אודות התרומה הצפויה של פסגות לתוצאות, על בסיס הכנסות חודש יולי 2021: להערכתה מדובר בתרומה שנתית של כ-288 מיליון שקל להכנסות ושל כ-95 מיליון שקל לרווח הנקי.

8:12

קבוצת אלקו  פרסמה את הדוחות הכספיים שלה לרבעון השני, ומהם עולה שהרווח הנקי כמעט הכפיל את עצמו במהלך הרבעון והסתכם ב-213 מיליון שקל. ההכנסות הרבעוניות עלו ב-36% ועמדו על כמעט 3.5 מיליארד שקל. דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיבידנד של 20 מיליון שקל.

7:45

1. צפי לעליות קלות בפתיחה

יום המסחר בתל אביב ככל הנראה ייפתח בעליות שערים קלות, במקביל למגמה החיובית במסחר על החוזים בוול סטריט ובחלק מבורסות אסיה.

אתמול מדד ת"א 35 ננעל ביציבות, מדד ת"א 125 ירד בפחות מ-0.1% ומדד ת"א 90 ירד בקרוב ל-0.3%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.4 מיליארד שקל.

2. עונת הדוחות מגיעה לסיומה

עונת הדוחות מגיעה לסיומה, והאחרונות לפרסם דוחות, בין היתר, יהיו פוםוום , אנרג'ין  ואקופיה 

אתמול לאחר סיום המסחר פורסמו התוצאות הרבעוניות של איי ספאק , נאוויטס , רובוגרופ , רציו פטרוליום , שניב  ועוד.

3. מינויים, הפחתות שכר בכירים וביטול חלוקת דיבידנד

חברת המלונות ישרוטל  דיווחה אתמול בערב לבורסה על החלטת הדירקטוריון לבטל את חלוקת הדיבידנד "לאור היותו קשוב לרחשי הציבור בעניין", כלשון ההודעה. הכרזת החברה על חלוקת דיבידנד של 25 מיליון שקל לאור תוצאותיה הכספיות הטובות ברבעון השני של השנה עוררה זעם בקרב הציבור, שכן ישרוטל קיבלה מהמדינה מספר סוגי מענקים, בהם מענק מיוחד לענף המלונות, מענק על החזרת עובדים מחל"ת והנחות בארנונה. נטען שהחברה נהנתה מתמיכת המדינה (במימון כספי הציבור), אך כעת כאשר חזרה לרווחיות, בעלי המניות שלה הם אלה שנהנים מכך. שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס לפרסום אודות החברות שמחלקות דיבידנדים אחרי שקיבלו סיוע מהמדינה, ואמר כי "זה יטופל. הציפייה שלנו היא שהחברה תחזיר את המענקים למדינה".

וואליו קפיטל  של רני צים הודיעה על מינויים ראשונים בפסגות ניירות ערך: לתפקיד המנכ"ל ימונה יואן קדוש, מקים בית ההשקעות קמיליה קפיטל שנמכר למיטב דש, ולתפקיד היו"ר ימונה עוזי דנינו, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות אקסלנס.

יונט קרדיט , חברת האשראי החוץ בנקאי שעלתה לכותרות בעיקר בעקבות השכר המפנק לשר האוצר לשעבר משה כחלון - שמאז הופחת כבר לאור ביקורת ציבורית - דיווחה אמש שבמסגרת התייעלות כלכלית שהיא מעוניינת לבצע, ועדת התגמול ודירקטוריון החברה החליטו לבצע  הפחתת שכר בגובה 20% לשלושה נושאי משרה בחברה: היו"ר כחלון, המנכ"ל ומבעלי השליטה בחברה צחי אזר, והמשנה למנכ"ל יואב צבר. ההפחתה מתבצעת רטרואקטיבית מ-1 ביולי 2021 ותישאר בתוקף עד שהחברה תגייס חוב/אשראי בסך 100 מיליון שקל או עד שתחלוף שנה מביצוע ההפחתה.

4. פערי ארביטראז' מעורבים במניות הדואליות

המניות הדואליות שבו מיום המסחר הראשון של השבוע בוול סטריט עם פערי ארביטראז' מעורבים, והן לא צפויות להשפיע משמעותית על המסחר הבוקר.

אקס טי אל ובריינסוויי חזרו עם פער חיובי גבוה של 6% וצפויות להתחזק היום, וגם לאיתמר, ארקו, אורמד ופורסייט צפויות עליות היום. מנגד, מיי סייז צפויה לרדת לאחר שחזרה עם פער שלילי של 5.6%, כן פייט עם פער שלילי של 5%, אבוג'ן וגילת עם פער שלילי של כ-4.7% כל אחת.

5. מגמה מעורבת באסיה, עליות בחוזים

בורסות אסיה מתנהלות הבוקר במגמה מעורבת, כאשר בטוקיו וסידני נרשמות עליות של 0.9% ו-0.5% בהתאמה, בעוד שבסין והונג קונג יש ירידות שערים של יותר מ-1%.

במסחר על החוזים בוול סטריט יש עליות של כ-0.1%, שמאותתות בינתיים על פתיחה חיובית. אמש היה יום חיובי בעיקר עבור המניות הישראליות שנסחרות בניו יורק.  הישראליות נעלו את הערב בעליות חדות, בראש די.אס.פי גרופ  שזינקה כמעט 18% לאחר שדיווחה שחברת הטכנולוגיה סינפטיקס רוכשת אותה בשווי של 540 מיליון דולר. גם ריסקיפייד, גלובל-אי אונליין, רדהיל, אינוויז טכנולוג'יס ומאנדיי רשמו עליות יפות מאוד. מנגד, קלטורה, איתוראן ודאריו הלת' איבדו כ-3% כל אחת.

בשעה 12:00 (שעון ישראל) יפורסמו נתוני האינפלציה באיחוד האירופי, כאשר לפי תחזיות האנליסטים מדד המחירים לצרכן ירשום עלייה של 2.7%.

צרו איתנו קשר *5988