הנקראות ביותר

"באתי לבית שלה ברמה"ש ודרשתי את כל הכסף, אך היא נבהלה והחלה לצרוח. נלחצתי ודקרתי, לא התכוונתי לרצוח"

פוענח רצח עו"ד ענת פלינר, שנדקרה למוות לפני שנתיים בפתח ביתה: הרוצח, בן 15, הודה ברצח ושיחזר אותו ; לאחר שנתיים של גישושים באפלה, נתפס במקרה הנער רוכב על קטנוע גנוב - ונלקחה ממנו דגימת DNA

המשטרה פענחה את רצח עו"ד ענת פלינר, שנדקרה למוות לפני שנתיים בפתח ביתה ברמת השרון - כך הותר היום (א') לפרסום. החשוד ברצח הוא נער שהיה אז בן 15.5 תושב העיר, שביקש לשדוד את פלינר. הוא הודה ברצח ואף שיחזר אותו אל מול מצלמות המשטרה.

במשטרה אף אומרים שנמצאה התאמה מלאה בין דגימת ה-DNA של החשוד לבין דגימה שניטלה מזירת הרצח. הוא אף מסר פרטים מוכמנים מזירת האירוע, שהיו ידועים רק למשטרה. הוא נעצר ביום ה' האחרון ולמחרת הובא לבית משפט השלום לנוער, שם הוארך מעצרו בעשרה ימים.

החשוד נעצר בשנה האחרונה שלוש פעמים: פעם אחת כשניסה לגנוב קסדת אופנוע, פעם שנייה במהלך משחק כדורגל של קבוצת הפועל רמת השרון, כשרגם ברוגטקה את השופט במשחק, ופעם שלישית בעת שרכב על קטנוע גנוב.

פלינר (42) נרצחה ב-10 באפריל 2006. הרוצח דפק על דלת ביתה ברחוב גורדון ברמת השרון, ודקר אותה בבטנה, לעיני ילדיה בני 10 ו-12. בדרכה לבית החולים בילינסון עוד הספיקה לומר לשוטרים שאינה מכירה את הדוקר, אך הוסיפה שהיה זה "בחור צעיר". זמן קצר אחר כך היא מתה בבית החולים.

חקירת הפרשה הוטלה על היחידה המרכזית (ימ"ר) במשטרת ת"א, והתנהלה תחת צו איסור פרסום, הגם שהחוקרים גיששו באפלה. שני כיווני החקירה העיקריים היו רצח על רקע ניסיון שוד וכן רצח מצד לקוח. האפשרות השנייה היתה חלשה יותר, משום שפלינר עסקה בתחום האזרחי.

לאחר שהחקירה הגיעה למבוי סתום, באוגוסט 2006 פרסמה המשטרה נדן של סכין באורך 25 ס"מ שנמצא בזירת הרצח, וביקשה מהציבור לזהות למי הוא שייך. אלא שגם פרסום זה לא הוליד קצה חוט.

בחודש מארס השנה נעצר הנער החשוד בעת שרכב על קטנוע גנוב. המשטרה לקחה ממנו דגימת DNA ושחררה אותו. הצלבת הבדיקה העלתה התאמה לזירת הרצח של פלינר. המשטרה עקבה אחריו וביצעה פעולות חקירה שונות עד שעצרה אותו. תחילה הכחיש הנער כל קשר לרצח, אולם כשהוצגו לו הראיות הוא נשבר והודה.

הוא סיפר לחוקרים שהוא ביקש להשיג כסף ולכן לקח סכין מאוסף הסכינים של אביו והשתמש בכפפות. הוא הגיע לביתה של פלינר ודרש ממנה "את כל הכסף שיש לך בבית". לדבריו, פלינר נתקפה בבהלה והחלה לצרוח. הוא נלחץ ובלהט האירוע דקר אותה. לדבריו, הוא לא התכוון לרצוח אותה, אלא רק לאיים עליה.

אחר כך, סיפר הנער לחוקרים, הוא השליך את נדן הסכין בכניסה לבית ונמלט. את הכפפות והסכין הוא השליך בפח אשפה של אחד הבתים ברחוב ריינס, תוך כדי מנוסתו. שכן שמצא את הסכין העביר אותה למשטרה. הנער הגיע לביתו כשהוא מתנשף, ואמר להוריו שהוא נסער משום שנרקומן רדף אחריו.

הוריו של הנער נחקרו אף הם ומחקירת המשטרה עולה שהם לא קישרו בין היעלמות הסכין והתנהגות הבן לבין הרצח. כן נחקרו כמה מחבריו לספסל הלימודים, אך לא נמצא שהם ידעו על מעשיו.

ביום חמישי הזמינה המשטרה את עמי פלינר, בעלה בנפרד של ענת, וכן את הוריה ואחותה ועדכנו אותם בפענוח הרצח.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!