בנט בדף הפייסבוק שלו: "החרדים אחים אך המצב לא מוסרי"

לקראת השבעת הכנסת ה-19, פרסם יו"ר מפלגת הבית היהודי הודעה בעמוד הפייסבוק שלו לגבי עקרונותיו בעניין שילוב החרדים ■ "החרדים הם אחינו. אני אוהב אותם, ורוצה בשילובם המושכל בחברה הישראלית"

על רקע חילופי העקיצות ההדדיות בין הבית היהודי וש"ס לקראת הרכבת הממשלה הבאה, מנסה יו"ר המפלגה הרביעית בגודלה להרגיע את הרוחות.

הבוקר (ג'), לקראת השבעת הכנסת ה-19, פרסם נפתלי בנט הודעה בעמוד הפייסבוק שלו המתייחסת לעקרונותיו בעניין שילוב החרדים:

1. החרדים הם אחינו. אני אוהב אותם, ורוצה בשילובם המושכל בחברה הישראלית.
2. לימוד תורה הוא ערך לאומי של מדינת ישראל. לא אינטרס חרדי. במשך 2000 שנה התורה קיימה אותנו בגלות. יש חשיבות עצומה בשימור וחיזוק עולם זה.
3. עם זאת, המצב הקיים, בו רבבות חרדים אינם לומדים ואינם עובדים ומשרתים, אינו יכול להתקיים. זה לא מוסרי ולא בר-קיימא. הכלכלה הישראלית לא תעמוד בכך. אין לכך אח ורע בעולם. בניו-יורק החרדים לומדים אך גם עובדים.

לאור עקרונות אלה", מציין בנט, "נמצא את הדרך הנכונה". יו"ר הבית היהודי גם מכחיש את הדיווחים בתקשורת על לחץ כבד מצד גורמים חיצוניים. "אינני מרגיש את הלחץ של גורמים אלו, מכיון שאני מרגיש מחויב אליכם, מאות אלפים ישראלים, שבחרו בנו על מנת לפעול לאור העקרונות שהצגנו, ואת זה נעשה", הוא מציין ומוסיף: "לפעמים נצליח, לפעמים לא, אך תמיד נפעל למען כלל עם ישראל".

יו"ר הבית היהודי גם משתף את הציבור בתחושותיו רגע לפני ההשבעה במשכן אחר הצהריים: "מצד אחד, חגיגי. מביא את הוריי, אחי, וילדיי. מצד שני, מבין את כובד המשא והאחריות על כתפינו. העולם לא מחכה לנו: גרעון גדול, סוריה, שכבות חלשות ועוד. אינני חש 'נבחר' ציבור, אלא עבד של הציבור. כן, עבד שלכם, של עם ישראל".

צרו איתנו קשר *5988