המנהיג הרוחני של ש"ס: "'התקווה' זה שיר מטומטם"

בכנס של המפלגה בנתיבות, שבו נכח גם אריה דרעי, התייחס נשיא מועצת חכמי התורה להמנון, והתייחס גם לדעתו של הרב עובדיה יוסף המנוח לשיר: "לא רצה שהשיר המטומטם הזה ישפיע עליו"

אריה דרעי / צילום: אוריה תדמור
אריה דרעי / צילום: אוריה תדמור

"'התקווה' זה שיר מטומטם" - כך נשמע בצהריים (א') מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב שלום כהן, המשמש כנשיא מועצת חכמי התורה של התנועה. כהן אמר את הדברים בכנס של התנועה בנתיבות, בו נכחו גם יו"ר המפלגה, אריה דרעי, וחברי המועצה, הרבנים שמעון בעדני וראובן אלבז.

בכנס סיפר כהן על הקשר הקרוב שלו עם הרב עובדיה יוסף, שהלך לעולמו לפני כשנה. "ליוויתי את מרן 60 שנה", סיפר כהן, "אין אצלו דבר אחר חוץ מתורה בהכתרה של רב היינו במקום, היינו יושבים אחד ליד השני, בסוף ההכתרה של יצחק ניסים התחילו לשיר 'כל עוד בלבב' וחשבתי 'אלה משוגעים', אני לא עמדתי. הרב עמד".

בהמשך מתאר כהן ששאל את הרב יוסף מדוע בחר לעמוד בשירת ההמנון, והוא אמר: "'אמרתי עלינו לשבח'. איש אמיתי, הוא לא רצה שהשיר המטומטם הזה ישפיע עליו".

הכנס, שהתקיים היום בנתיבות, בלט בשל נוכחות צמרת ההנהגה הרוחנית של ש"ס שלראשונה מאז ההודעה על הבחירות, התייצבה על במה אחת. בש"ס מיהרו לערוך את הכנס בהשתתפות הבכירים, בעיקר בשל העובדה שבשבוע שעבר הרב יורם אברג'ל, אחד מבכירי הרבנים בדרום הארץ שמתגורר בעיר, הודיע כי יתמוך במפלגת "יחד" של ח"כ אלי ישי.

משמעות הכרזתו של אברג'ל, היא הסרת תמיכתו במפלגה הספרדית לאחר שנים, וזאת, על אף שהוא מהבולטים שברבני ש"ס ועומד בראש קהילה גדולה של בחורי ישיבה, אברכים ובני משפחותיהם שהצביעו עד כה למפלגה הספרדית-חרדית. בש"ס ניסו לשדר עסקים כרגיל כדי להוכיח שהסרת תמיכתו של אברג'ל במפלגה, לא משפיעה דבר.

כהן מכהן בתפקידו מאז מותו של הרב עובדיה יוסף, באפריל 2014. לפני כן שימש כחבר במועצה מאז הקמת ש"ס ב-1984. במקביל, הוא משמש זה עשרות שנים כראש ישיבת פורת יוסף הירושלמית, המזוהה עם ש"ס.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988