נטייה לעליות בתל אביב בסגירה: ת"א 90 טיפס ב-0.5%

מניית עזריאלי טיפסה על רקע הודעת החברה על רכישת מלון הר ציון בירושלים ב-275 מיליון שקל • מניית חמת זינקה לאחר הודעתה החברה כי היא רוכשת את שיש אלוני ב-65 מיליון שקל

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק
הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:29

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ב') בנטייה לעליות, כך מדד ת"א 90 טיפס ב-0.5%, מדד ת"א 35 הוסיף 0.12% לערכו, ומדד הבנקים השיל 0.1%. 

מחזור המסחר הסתכם ב-1.33 מיליארד שקל.

16:00

יום המסחר השני לשבוע ממשיך להתנהל בשינויים קלים בשני המדדים המובילים. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על נטייה שלילית קלה לקראת פתיחת המסחר שם. זאת אחרי שבסוף השבוע האחרון נתוני שוק התעסוקה בארה"ב תמכו בסנטימנט החיובי שאחז בשוק האמריקאי.

במבט קדימה המשקיעים ממתינים להתפתחויות נוספות במסגרת ההסכם שאותו מנסות לגבש ארה"ב וסין, במטרה לסיים את מלחמת הסחר הנמשכת כבר זמן ממושך בין שני הצדדים. ברמת המאקרו אותם משקיעים ממתינים להודעות הריבית של חלק מהבנקים המרכזיים בעולם, בראשות הפד האמריקאי, שיוכלו לסייע להם להבין את כיוון הכלכלה הגלובלית בהמשך.

בהראל פיננסים סבורים, כי "שלל ההחלטות והאירועים הצפויים השבוע, עשויים להוביל לתנודתיות מוגברת בטווח הקצר בשוקי המניות".

בהתאם ציינו שם, כי "תיק ההשקעות צריך לשקף את החששות בשווקים מפני תנודתיות אפשרית, כמו זו שעשויה לבוא בשבוע הקרוב, החל מהחלטות הריבית בארה"ב ובאירופה, הבחירות בבריטניה והאפשרות להטלת מכסים על סין".

לגבי השוק המקומי הוסיפו, כי הוא "ממשיך לבלוט בסטיית תקן נמוכה, תמחור הוגן וסביבת מאקרו תומכת ולכן הוא מאוד מתאים להוות את העוגן של הרכיב המנייתי".

לגבי רכיב החוב הוסיפו, כי "במצב הנוכחי, נכון עבור מרבית המשקיעים להמשיך להתמקד באג"ח קצרצר ושילוב פיקדונות וקרנות כספיות דולריות".

בצד השלילי של מדד ת"א 35, מניית בזק  נחלשת בכ-1.5%, וירידות דומות נרשמות במניות שופרסל  ואנרג'יאן  .

בין העולות במדד המוביל, מניות חברות הנדל"ן המניב גזית גלוב  ומליסרון  מתחזקות בכ-1.5%-0.5%, וזו של עזריאלי עולה בכ-1.5%. ברקע למסחר, עזריאלי הודיעה היום החלטתה להיכנס לפעילות בתחום המלונאות, עם חתימה על הסכם לרכישת בית המלון הר ציון שבירושלים תמורת 275 מיליון שקל.

עוד במסחר, מניית ישראכרט  מרכזת מחזור מסחר ער, שבו היא נחלשת בכ-1%-0.5%.

בין מניות התקשורת, סלקום   ופרטנר   נחלשות בטווח של כ-3%-1%, אחרי זינוק של 11% שרשמה סלקום אתמול על רקע גיוס הון מוצלח שהשלימה, ולצידה מניית פרטנר "הסתפקה" אתמול בטיפוס של 7.5%.

חברת חמת  הודיעה על רכישת חברת אלוני, המייצרת ומשווקת מוצרים לחדרי האמבטיה והמטבח, ומנייתה קופצת בכ-9%.

מניית רימוני  ממשיכה לאבד גובה, עם ירידות שעומדות היום על כ-4%-3% ומשלימות לה צלילה של קרוב ל-40% תוך תשעה ימי מסחר. ברקע לגל הירידות האחרון במניה, עומד פרסום דוחות כספיים שליליים לסיכום הרבעון השלישי של השנה.

חברת קמהדע   דיווחה על "מזכר הבנות מחייב למתן שירותי ייצור עבור מוצר מאושר FDA", ומנייתה מטפסת בכ-3% במחזור מסחר גדול מהרגיל.

מניית פנאקסיה  מטפסת בכ-4% על רקע הודעת החברה לגבי קבלת היתר משרד הבריאות ליבוא מארה"ב של תמצית קנאביס רפואי.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה חיובית. אג"ח אול-יר מטפסות עד כ-6%, אחרי שהחברה דיווחה כי היא "בוחנת מכירת נכסים המשועבדים לאג"ח ג' ו-ה'". במסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה חיובית.

12:00

המסחר בת"א מתנהל בירידות שערים קלות, והמדדים המובילים נחלשים בכ-0.2%. מניית עזריאלי  בולטת בצד החיובי של מדד ת"א-25, ומתחזקת בכ-1.7%. הבוקר נודע כי קבוצת עזריאלי רוכשת את מלון הר ציון בירושלים תמורת 275 מיליון שקל. 

מניית חמת  מזנקת בכ-7%. החברה הודיעה היום כי היא רוכשת את רשת אלוני בתמורת 65 מיליון שקל.

מניית דלק רכב  נחלשת כ-1%, לאחר שאתמול בלטה בזינוק חד על רקע הגדלת ההחזקות הצפויה של בעל השליטה גיל אגמון בחברה. 

מניית קרדן אן.וי  נוסקת בכ-60%. אתמול פורסם כי שיכון ובינוי הגישה הצעה לרכוש את החברה הבת של קרדן, תהל, לפי שווי חברה של 12 מיליון דולר.  

09:45

המסחר בבורסה בת"א נפתח ביציבות, עם שינויים מינוריים במדדים המרכזיים, שמשייטים סביב רמות הפתיחה.

06:00

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח בהמשך לעליות שנרשמו בסוף השבוע האחרון בוול סטריט, ולאחר העליות אתמול בתל אביב, כך מדד ת"א 35 עלה ב-0.64%, ת"א 90 טיפס ב-1.4%, ומדד הבנקים זינק ב-1%.

נתוני תעסוקה חיוביים בארה"ב דחפו את השווקים לעליות ביום שישי האחרון. בבית ההשקעות פסגות התייחסו לנתוני התעסוקה שהתפרסמו בארה"ב, ותמכו בכיוון המסחר שם, כשציינו כי גם נתוני חודש נובמבר היו חזקים, בדומה לחודשים קודמים. לפי פסגות, "מכיוון שברור שגם דוח מצוין כמו זה לא צפוי לשנות את העמדה של הפד ושהריבית בארה"ב (או בכל מקום אחר בעולם) לא צפויה לעלות בטווח הנראה לעין, השווקים הגיבו באופן חיובי והמדדים חזרו לרמתם מתחילת השבוע לאחר מספר ימים של פסימיות זהירה".

יחד עם זאת, בפסגות ציינו, כי "אי אפשר להתחמק מהעובדה שיש כיום פער משמעותי בין הנתונים בדוחות התעסוקה לבין אינדיקטורים אחרים של שוק העבודה". בהתייחסות לשוק המקומי, בפסגות סבורים כי "החלק הבינוני-ארוך בשוק האג"ח נראה לנו עדיין אטרקטיבי", וזאת תוך הערכתם כי "האינפלציה צפויה להיוותר נמוכה והפעילות במשק צפויה להאט במהלך השנה הקרובה".

אתמול בתל אביב דלק רכב בלטה בזינוק חד אחרי שהחברה הודיעה הבוקר כי בעל השליטה בה, המנכ"ל גיל אגמון הגיע להסכמות עם קבוצת דלק לרכישת כ-7.5% ממניות הקבוצה במחיר מניה של יותר מ-19 שקל - הגבוה בכ-20% משווי המניה אתמול לפני הפתיחה.

אלקטריאון תמשיך להיסחר לאחר הקפיצה אתמול נוכח הדיווח על מזכר הבנות למכירת "שלושה פרויקטי הדגמה של טעינה אלחוטית דינאמית".

עיני המשקיעים בעולם נשואות להודעת הריבית של הבנק האמריקאי ביום חמישי הקרוב, ולבחירות בבריטניה באותו היום.

צרו איתנו קשר *5988