נעילה מעורבת בבורסה: ת"א 90 איבד 0.4%, מידאס קפצה ב-61%, אורמת צללה

דלתא צנחה בכ-9% בעקבות הדוחות • חלל נסקה בעקבות הסכם עם yes • מידאס קפצה ב-61% לאחר שדיווחה על רכישת השליטה בחברה בידי רני צים • בוול סטריט המדדים עולים לאחר הירידות החדות אתמול

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום מסחר תנודתי בבורסה בתל אביב ננעל היום (ד') במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 עלה ב-0.25%, ת"א 90 איבד 0.4% ומדד הבנקים קפץ ב-1.5%. 

דלתא צנחה בכ-9% בעקבות הדוחות, חלל נסקה בעקבות הסכם עם yes, מידאס קפצה ב-61% לאחר שדיווחה על רכישת השליטה בחברה בידי רני צים

אורמת טכנו  התרסקה בכ-13% לאחר התפטרות המנכ"ל ופרסום הדוחות, טבע  עברה לירידות של 1.8% בנעילה, דלק  צנחה ב-3.3%, אלוני חץ  עלתה ב-2.2%, אלביט מערכות  טיפסה ב-1.9%. 

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-2.199 מיליארד שקל.

16:45

מתחזקות העליות בבורסה בתל אביב בעקבות הפתיחה החיובית בוול סטריט. מדד ת"א 35 עולה ב-0.6%, מדד ת"א 90 מטפס ב-0.8% ומדד הבנקים קופץ ב-1.6%.

אורמת צוללת ביותר מ-12% לאחר התפטרות המנכ"ל ופרסום הדוחות, טבע עולה בכ-1%, מניית מזרחי טפחות מטפסת ב-1.6%.

15:15

הבורסה בת"א מחקה את כל הירידות שרשמה היום, ושלושת המדדים המובילים רושמים עליות של יותר מ-0.2%. זאת אחרי שבשעות הבוקר המסחר נפתח בירידות שערים משמעותיות. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על נטייה חיובית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם. באירופה מגמת המסחר בבורסות המרכזיות שלילית. ברקע למסחר, המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר החדשות בדבר התפשטות וירוס הקורונה מסין, שלפי הדיווחים נוכחותו מתרחבת למדינות חדשות מדי יום.

בבנק לאומי ציינו היום, כי "הסימנים הנוכחיים הם שהצעדים שננקטו כדי להכיל את נגיף הקורונה פגעו מאוד בסחר העולמי, במיוחד במדינות המתעוררות שבאסיה. נראה שהווירוס הנוכחי והשפעותיו הכלכליות אינם צפויים לחלוף במהירות כפי שהיה עם הסארס בשנת 2003. האינדיקטור המדאיג עתה הוא שמספר המדינות שמחוץ לסין, המדווחות על מקרים חדשים, הולך ועולה בקצב מהיר. בנסיבות אלו, כבר לא סביר להניח שהנזק הכלכלי ואובדן הסחר ברבעון הראשון של 2020 יוחזרו במהירות בהמשך השנה. מדינות באסיה הן החשופות ביותר לקריסה בתנועות הסחר עם סין, אך גם שווקים מפותחים נראים פגיעים".

עוד הוסיפו בלאומי כי "ככל שהתפשטות הווירוס תימשך, כפי שמסתמן לעת עתה, ההשפעה השלילית על התוצר העולמי תתארך ותשפיע בכיוון של האטת הצמיחה העולמית לפרקי זמן ממושכים יותר, תוך המשך הפחתת תחזית הצמיחה העולמית השנתית לשנת 2020".

בצד השלילי במדד ת"א 35, מניית אורמת   צונחת ביותר מ-6%, על רקע פרסום דוחות כספיים לרבעון הרביעי ולשנת 2019 כולה. עוד בין היורדות במדד המוביל, מניות קבוצת דלק , פתאל  והראל  מאבדות 3.5%, 3% ו-1.5%, בהתאמה.

בין העולות בת"א 35 מניית בזן  שמטפסת בכ-3%. ברקע למסחר, הבוקר עדכנה החברה על קבלת צו ארעי בעתירה בעניין ההיתר לצנרת של חברה בת שלה, שהחלטת עיריית חיפה בעניינה גררה אותה לירידות משמעותיות מוקדם יותר החודש.

מניית בנק לאומי מתחזקת בכ-2% על רקע פרסום התוצאות הכספיות של הבנק, ומסייעת למדד הבנקים להציג עלייה של קרוב ל-1.5%.

עוד על רקע פרסום דוחות כספיים, מניית דלתא  מגיבה בצניחה של כ-8% לתוצאותיה הכספיות שהציגה לסיכום 2019, לצד עדכונים לגבי תוצאותיה בהמשך.

עוד במסחר, מניית אנלייבקס  ממשיכה להיסחר בשינויים חדים, והיא קופצת היום בכ-5%, אחרי צלילה של כ-45% שרשמה אתמול ולאחר קפיצה של כ-49% שהציגה לפני יומיים.

חברת חלל תקשורת  עדכנה על הסכם שנחתם בינה לבין חברת yes "למתן שירותי תקשורת לוויינית", ועל מימוש אופציה להארכת הסכם שירותי תקשורת מהלוויין "עמוס 7". מנייתה מגיבה בזינוק של כ-17%.

חברת אלרון   פרסמה התייחסות בנוגע לאפשרויות מימון לחברה שבה היא שותפה, ומנייתה מטפסת בכ-8%.

בין המניות הקטנות, זו של מידאס  מזנקת בכ-67% במחזור מסחר לא גדול, על רקע מזכר עקרונות שנחתם למכירת השליטה בה לידי חברת רני צים , לפי מחיר מניה גבוה משמעותית משווייה הנוכחי.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום נטייה שלילית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה מעורבת.

14:00

המדדים המובילים בבורסת ת"א מאבדים כ-0.3% לאחר שמחקו את מרבית הירידות שנרשמו בהם היום, ומניות רבות עברו להיסחר בטריטוריה הירוקה. בזן  ממשיכה להוביל את הצד החיובי, ומתחקזת ב-3%, ואילו אורמת   בולטת בירידות של כ-5%. חלל תקשורת  ממשיכה להמריא ועולה יותר מ-11%.

12:45

הירידות במדדים בת"א מתמתנות ומדד ת"א-35 מאבד פחות מ-0.7%. מניית בזן  מובילה את הצד החיובי במדד המוביל ומזנקת ב-2%. מליסרון  עולה ב-1% ומניית בנק לאומי  מטפסת לאחר פרסום דוחות טובים.

מניית חלל תקשורת  מזנקת יותר מ-8% על רקע הודעת החברה אמש על הסכם בינה ל-yes למתן שירותי תקשורת לוויינית, ומימוש אופציה להארכת הסכם שירותי תקשורת עם אסיהסאט בעניין עמוס 7.

מניית דלתא  צונחת ב-8% מחזור גדול בעקבות פרסום דוחות כספיים.   

11:30

ירידות שערים חדות בת"א. ת"א-35 מאבד 1.2%, ת"א-125 נחלש ב-1.6% ות"א-90 צולל בכ-2.6%. בזן , אנרג'יאן   ובזק  הן שלוש המניות היחידות במדד המוביל שנסחרות בירוק, והן מטפסות ב-1.3%, ב-0.6% וב-0.4%, בהתאמה.

את הירידות במדד המוביל מובילה אורמת  , שצוללת ב-5% לאחר פרסום הדוחות. קבוצת דלק  צונחת בכ-4.5%.

עוד בולטות בירידות של כ-3.5% דלק קידוחים  והראל , ומדד הביטוח מאבד 2.5%.

מניית מידאס  בולטת בזינוק של קרוב ל-60% על רקע דיווח על רכישת השליטה בחברה בידי רני צים.

10:00

המסחר בבורסת ת"א נפתח הבוקר בירידות שערים חזרות של יותר מ-1% במדדים המובילים. מניית אורמת   קורסת ב-6% בעקבות פרסום דוחות והודעה על פרישתו של המנכ"ל יצחק אנג'ל. מליסרון מאבדת כ-1.5% למרות שדיווחה על זינוק ברווח הנקי ב-2019.

מניית אנלייבקס מתאוששת מעט ועולה ב-3% בעקבות נדנדת השערים שחוותה ביומיים האחרונים.

מניית בנק מזרחי טפחות  מאבדת כ-1%, כשברקע דוחות הבנק ועזיבתו של המנכ"ל פרשר

מניית שיכון ובינוי מאבדת 2%. ברקע הודיעה החברה אתמול על מהלך של גיוסי חוב בקבוצה בהיקף של 1 מיליארד שקל לפחות.

מדדי הטכנולוגיה והנפט והגז מובילים את הירידות ומאבדים יותר מ-2%. 

06:50

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח היום בהמשך לירידות החדות שנרשמו אמש בוול סטריט זה הלילה השני ברציפות, על רקע הפאניקה העולמית מווירוס הקורונה שממשיך להדביק אנשים ברחבי העולם.

הדאו ג'ונס התרסק אמש (ג') ב-3.15%, או כ-880 נקודות, הנאסד"ק נפל ב-2.77%, ומדד S&P 500 צלל ב-3.02%. בין הנפגעות הגדולות מהחשש הגלובלי מהנגיף היו חברות המלונאות, חברות התעופה, חברות השבבים, הבנקים וחברות כרטיסי האשראי.

אתמול ננעל המסחר בת"א בעליות, אחרי יומיים של ירידות חדות. מדד ת"א-35 ננעל בעלייה של 0.78%, וכך גם ת"א-125. מניות פריגו וטבע הוסיפו כ-3% לערכן. מניית אנלייבקס צנחה בכמעט 45%, על רקע הקצאת מניות פרטית שביצעה לגופים מוסדיים, ואחרי קפיצה של כ-49% שרשמה שלשום (ב'), בעקבות הודעת החברה על תוכניותיה להגדיל תפוקת ייצור של מוצר שהיא מפתחת "כהכנה לטיפול אופציונלי בחולי קורונה עם קריסת מערכות".

צרו איתנו קשר *5988