חדשנות והזדמנויות השקעה בתחומי התעופה והרכב בדרום קרוליינה
משלחת עסקית - דרום קרוליינה
יום ב' 9/12/13, 11:30

בשקט בשקט, הפכה דרום קרוליינה למרכז עולמי בתחום התעופה. יותר מ-200 חברות וספקים בתחום התעופה פועלים כיום בדרום קרוליינה ומעסיקים 23 אלף איש. חברת בואינג הקימה בשנת 2009 מתחם המעסיק באופן ישיר 6,000 איש. מחלקת המסחר של דרום קרוליינה הקימה כוח משימה בתחום התעופה הממוקד בשרשרת האספקה ההולכת וגדלה בתחום זה.
באוגוסט 2013, כחלק מהרה-ארגון של פעילויות טכנולוגיית המידע בבואינג, החברה הכריזה על הרחבת המתחם שלה בהשקעה של מיליארד דולר, מהלך שיהיה כרוך בתוספת של 2,000 מקומות עבודה. שחקנים גדולים נוספים בתחום התעופה ממוקמים בסמוך וכוללים את Gulfstream, Spirit Aerosystems, Sikorsky, ו-Caterpillar. ה-McNAIR Center for Aerospace Research and Innovation (מרכז מקנר למחקר וחדשנות) מעודד מחקר חדשני, השכלה בינתחומית, פיתוח כלכלי, פיתוח קשרים ושיתוף פעולה בתחום התעופה.
המרכז מציע תוכנית לתואר שני בהנדסת תעופה. חלקה הצפוני של המדינה הפך למרכז חשוב בתחום ייצור הרכב. אוניברסיטת קלמסון חוללה מהפיכה בתחום המחקר ברכב על ידי שיתוף פעולה עם ב.מ.וו ועם שותפים אחרים מהמגזר הפרטי מרחבי העולם, שבמסגרתו הוקם ה-Clemson University International Center for Automotive Research (המרכז הבינלאומי של אוניברסיטת קלמסון למחקר בתחום הרכב), קמפוס מחקר לטכנולוגיה מתקדמת המשמש ללימודים, מחקר ופיתוח כלכלי בתחום הרכב.
מרכז המחקר כולל את התוכנית היחידה בארצות הברית ללימודי תואר שני בתחום הנדסת הרכב. יותר מ-45 אלף איש מועסקים על ידי יותר מ-250 יצרנים הקשורים לתעשיית הרכב במדינה. במהלך 20 השנים האחרונות, גדל מגזר הרכב פי ארבעה, והביא לתוספת של 34 אלף מקומות עבודה. יצרנים מובילים כוללים את ב.מ.וו ומישלין.

משתתפים:
דיוויד גין, נשיא ומנכ"ל Charleston Regional Development Alliance
ג'ורג' פטריק, המשנה למזכיר, מחלקת המסחר של מדינת דרום קרוליינה (South Carolina Department of Commerce)
ניק ריגאס, סגן מנהל ומדען ראשי באוניברסיטת קלמסון טום וויט, מנהל ה-NanoCenter, אוניברסיטת דרום קרוליינה
ג'ונתן צוקר, נשיא, The InterTech Group ויו"ר ה-South Carolina Israel Collaboration
מנחה: מוריס אליסון, שותף, Womble Carlyle Sandridge & Rice

 
ההרשמה הסתימה