סגירה בת"א: מניות הקנאביס התרסקו, IFF צנחה 7.8%

חברת הטעמים IFF פרסמה אמש דוחות מאכזבים • המכירות הקמעונאיות בארה"ב רשמו את הירידה החדה מזה עשור • מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

17:25

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל ביציבות בצל הירידות שנרשמות בוול סטריט כעת, על רקע הירידה החדה ביותר במכירות הקמעונאיות בחודש דצמבר האחרון. מדד ת"א 35 השיל 0.1%, ת"א 90 טיפס 0.1% ומדד הבנקים איבד 0.7%.

מניית נייס  קפצה ב-3.2% לאחר הדוחות הכספיים וריכזה את מחזור המסחר השני בגובהו בשוק.

מניות הקנאביס רשמו ירידות חדות. הרודיום השק קעות צללה 21%, מדיקל  נפלה בכ-18%, אינטרקיור  איבדה 11%, וויטסמוק  נפלה בכ-13%, טוגדר  איבדה 11.6% ומניית קנאשור  איבדה 7.5%.

מניית אלקטריאון  זינקה בעוד 38% וריכזה מחזור מסחר חריג של 13.8 מיליון שקל.

מדיגוס  זינקה 7.6% על רקע ההודעה לכניסה לתחום הקנאביס. מוקדם יותר הבוקר המניה זינקה בעד 30%.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל.

16:55

המסחר בת"א עבר לירידות בצל הפתיחה השלילית בוול סטריט, ולאחר שהמכירות הקמעונאיות בארה"ב רשמו את הירידה החדה מזה כעשור בדצמבר האחרון.

מניית IFF צונחת 7% בבורסה לאחר הדוחות.

15:00 

המסחר בבורסה בתל אביב חזר לעליות קלות, בדומה לעליות בחוזים העתידיים בוול סטריט, בין היתר על רקע דיווחים אודות אפשרות לדחיית הגדלת שיעור המכסים בארה"ב על מוצרים מסין, כחלק ממלחמת הסחר הנמשכת בין שתי המדינות, וכן על רקע המשך פרסום הדוחות הכספיים של החברות לרבעון הרביעי של 2018 ולשנה כולה.

בבית ההשקעות מיטב דש התייחסו בימים האחרונים למגעים המתנהלים בין ארה"ב לבין סין בנוגע להטלת המכסים וציינו כי "אם המו"מ לא יצליח להגיע לסיכומים עד סוף החודש, ארה"ב אמורה להעלות שוב את המכסים על היבוא מסין. אנחנו מעריכים שמרבית הסיכויים נוטים עדיין לתוצאה חיובית של הגעה להסכם, לפחות חלקי, שידחה הטלת המכסים".

המלצות בית ההשקעות היא על "חשיפה למניות ברמה בינונית עם הגנות", חשיפה לאג"ח קונצרניות בדירוגים הגבוהים, וכן על "הטיה לאפיק השקלי בטווחים הבינוניים-ארוכים".

עוד לגבי המתרחש בשווקים, ציינו במיטב דש כי "לאחר שהתעלמו חודש שלם מהנתונים הכלכליים שהלכו ונחלשו, בשבוע האחרון הבינו המשקיעים שהמצב הכלכלי עדיין משחק תפקיד בקביעת כיוון השווקים. בשורה של מדינות הורדו תחזיות הצמיחה באופן משמעותי". זאת כאשר "אירופה ממשיכה להיות אחד המוקדים להאטה בצמיחה בעולם", והנתונים הכלכליים המתפרסמים בה ממשיכים לאכזב.

לפי מיטב דש, "הורדת תחזיות הצמיחה והאינפלציה הובילה לירידה בתשואות האג"ח הממשלתיות בכל העולם, אשר מסמנת שהסיכוי שהריביות יעלו במחזור העסקים הנוכחי קטנו".

עוד במיטב דש סבורים כי העולם נמצא בדרך למיתון תעשייתי, ומציינים כי בין היתר "גם בארה"ב מסתמנת האטה בפעילות התעשייה".

13:50

המסחר בבורסה בתל אביב עבר לירידות קלות, ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון הרביעי ולשנת 2018 כולה. מניית איי.אפ.אפ  צונחת 4% לאחר שרשמה ירידה של 22% ברווח התפעולי בשנת 2018. 

מדד ת"א-35  מאבד 0.3%, מדד ת"א-90  יורד בשיעור דומה ומדד הבנקים מאבד 0.4%.

מניות הקנאביס הרודיום השק , אינטרקיור , טוגדר , וויטסמוק  רושמות ירידות חדות. מדיגוס  שדיווחה היום על כניסה לתחום הקנאביס עולה כעת 10% בלבד לאחר זינוק של 30% מוקדם יותר.

פנטזי נטוורק דיווחה על הסכם ראשון בתחום הקנאביס. החברה תשקיע 600 אלף שקל תמורת 9% מחברת CannaDorf המפתחת טכנולוגיות גידול והשבחה של קנאביס. לפנטזי נטוורק אופציה לשנה להשקעה נוספת של 600 אלף שקל לפי שווי זהה וכן אופציה שנייה לתקופה של 24 חודשים להשקעה של 650 אלף לפי שווי חברה של 15 מיליון שקל.

10:45

מניית IFF  (איי.אפ.אפ) צונחת קרוב ל-4% הבוקר. ענקית חומרי הגלם לתעשיית הטעם והריח, שרכשה באחרונה את חברת פרוטרום הישראלית, פרסמה אתמול בלילה את דוחותיה לרבעון האחרון של 2018. 

9:50

פתיחה חיובית בבורסת תל אביב הבוקר, המדדים העיקריים ת"א-35  ות"א-125  עולים 0.12% ו0.08% בהתאמה. ת"א-90  מוסיף 0.03%. מדד הביומד  עולה מעל 0.5%, מדד הת"א-נפט וגז  עולה 0.4% ומדד הבנקים  מוסיף 0.2% לערכו.

עם הפתיחה מניית דלק קידוחים  עולה 1.15% ורציו  מוסיפה 1.3%.

מניית טבע  צונחת 7.7%.

אפריקה נכסים  עולה מעל 2%.

דירקטוריון חברת מוצרי מעברות  אישר היום את מינויו של אריק שור, לשעבר מנכ"ל תנובה, ליו"ר מעברות, בניהולה של אפרת גילת.

9:38

בזק תגיש היום עתירה לבג"ץ נגד משרד התקשורת לביטול ההפרדה המבנית בקבוצה

9:20

גזית גלוב  דיווחה הבוקר כי החליטה על מחיקת מניותיה מבורסת NYSE וסיום חובות דיווח בארה"ב. 

8:57

הושלמה מכירת השליטה ברבד  ליונל כהן ויצחק עוז, חברת בית הזהב  עשויה להצטרף לרכישה בכפוף לאישור האסיפה.

6:40

המסחר בבורסת ת"א ייפתח הבוקר על רקע הנעילה החיובית אתמול. מדד ת"א-35  עלה ב-0.35%, ת"א-125  הוסיף 0.54% ומדד ת"א-90  זינק ב-1%. המסחר באסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת, ואילו המסחר באירופה ובוול סטריט ננעל אמש בעליות. 

מניית טבע  צנחה ב-7.7% לאחר דוחות מאכזבים גם מניות הקנאביס בלטו בירידות. הרודיום השק  צנחה 14.5%, יו ניבו  ב-10%, אינטרקיור  נפלה ב-8%, וקנאשור  ב-6.9%. 

איש העסקים אהרון פרנקל רכש אתמול בערב עוד 5.3% מהון מניות חברת אירונאוטיקס  בסכום של כ-42 מיליון שקל. בצד המוכר היה בנק לאומי. העסקה בוצעה במחיר של 14.71 שקל למניה, פרמיה של כ-7% על מחיר המניה בסגירת המסחר בבורסה אתמול, ולפי שווי של כ-800 מיליון שקל לחברה.

האירו מתחזק ב-0.3% לעומת השקל ושערו היציג עומד על 4.1152 שקלים. הדולר עולה ב-0.14% מול השקל ושערו היציג הוא 3.637 שקלים. 

בגזרת המאקרו, הלמ"ס צפויה לפרסם היום את נתוני הביקוש והמכירות של דירות חדשות.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988