ת"א ננעלה בעליות קלות: טבע צנחה ב-6%, אבוג'ן טסה 33%

מדד הבנקים זינק ב-2%, ת"א 90 טיפס ב-0.5% • בנק הפועלים מתכוון למכור היום כ-60% מחברת האשראי, ולפי הערכות בשוק, השווי יעמוד על 2.5 מיליארד שקל • מניית יו ניבו מזנקת לאחר דיווחים כי אהוד אולמרט הצטרף לחברה כמשקיע וכיועץ עסקי • אבוג'ן הודיעה רשמית על כניסה לתחום הקנאביס

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות קלות, כאשר מדד ת"א 35 טיפס ב-0.2%, ת"א 90 עלה ב-0.5% ומדד הבנקים זינק ב-2%.

מניית טבע נפלה ב-6% במסחר, כיל איבדה 1.3%, פריגו ירדה 1.4%.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.22 מיליארד שקל.

16:06

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות שערים, ברקע לאופטימיות בשוקי העולם נוכח הדיווח על התקדמות שיחות הסחר בין סין לארה"ב. 

מניית אבוג'ן  מזנקת ביותר מ-30% לאחר שהחברה הודיעה כי היא תפתח מוצרי קנאביס רפואיים חדשניים. זאת, באמצעות חברה בת חדשה, Canonic, שתתמקד ביצירת זני קנאביס משופרים שיתמודדו עם מחסומי הפיתוח הנוכחיים: יבול נמוך של חומרים פעילים, חוסר יציבות בפרופיל של החומרים הפעילים והתאמת ההרכב המטבולי של הצמח לאינדיקציות רפואיות.

בזירת המטבעות נחלש הדולר בכ-0.6% מול השקל לרמה של 3.60 שקלים לדולר, והאירו נחלש ב-0.2% סביב רמה של 4.05 שקלים לאירו.

אמיר כהנוביץ, הכלכלן הראשי של אקסלנס, מתייחס בסקירה השבועית שלו לציפיות בשוק להעלאת ריבית: "סביבת התשואות הנמוכה צפויה לתמוך בהתאוששות הנתונים הכלכליים, אך כזאת שאינה מבוססת על עלייה משמעותית בהזדמנויות ההשקעה או בשיפור בפריון. אם הבנקים המרכזיים יתפתו לנימה 'ניצית' יותר, הם רק יחמירו יותר את מצב הכלכלה העתידית לכשהתמריצים הללו יתפוגגו, מה שיצריך לבסוף הפחתות ריבית משמעותיות יותר".

בישראל, הוא אומר, עליית מחיר הדלק באפריל משכה את ציפיות האינפלציה לעלייה "והלהיבה מספר נכבד של כלכלנים לצפות להעלאת ריבית נוספת של בנק ישראל כבר באחד החודשים הקרובים. תרחיש כזה לא סביר בעינינו ויותר חשוב - מיותר ומסוכן. במידה ובנק ישראל לא נכווה מספיק מהעלאת ריבית דצמבר, שתמכה בהפיכת השקל למטבע המתחזק בעולם מתחילת השנה, אז העלאה נוספת, אם תתבצע, לא רק שתטיס כנראה את השקל, אלא תהדק את התנאים הפיננסים היחסיים בישראל לעולם באופן שיהווה טבעת חנק לכלכלה המקומית, שנמצאת בין כה וכה בדרך להתקררות".

בנוגע ללחץ האינפלציוני מוסיף כהנוביץ ואומר כי "חלק גדול מהלחץ האינפלציוני מגיע מעליית מחיר הנפט, שהשלים זינוק של מעל 30% מתחילת השנה. להערכתנו, מחירי המוצרים הסחירים (למעט אנרגיה) ימשיכו לרדת בחודשים הקרובים, על רקע התקררות המחירים בעולם והתחזקות השקל. בנוסף, אנו צופים שהאינפלציה במוצרים הבלתי סחירים תתקרר בצורה משמעותית. הסיכון האינפלציוני של התמודדות עם הגירעון מסתכם להערכתנו בכ-0.2%, וכבר מגולם מעל ומעבר בשוק. מולו עומד סיכון דפלציוני של פתיחת ענפי החקלאות לייבוא במסגרת מלחמת הסחר של ארה"ב על ישראל".

בקרב מניות ת"א 125 ממשיכה אודיוקודס  עם עלייה של 8% ומשלימה קפיצה של 22% בשבעה ימי מסחר.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-834 מיליון שקל.

13:00

שוק האג"ח נסחר תחת לחץ, כאשר איגרות החוב הממשלתיות הצמודות הארוכות. ממשל צמודה 0545  יורדות ביותר מ-0.9%. עם זאת, מדובר בירידות שבאו לאחר גל מתמשך של עליות, כך אג"ח ממשל שקלית 0347  עלתה ב-6.8% מאז אמצע דצמבר. 

12:00

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות במחזור של 400 מיליון שקל, כאשר מדד ת"א 90 מנתר ב-1%, ומדד ת"א 35 עולה 0.4%. 

מניית הקנאביס יו ניבו מזנקת ביותר מ-20% ובמחזור מסחר חריג של 11.6 מיליון שקל, וזאת על רקע הדיווח כי ראש הממשלה והאסיר לשעבר אהוד אולמרט הצטרף לחברת הקנאביס.

11:25

המסחר בת"א מתנהל בשעה זו בעליות. ת"א-35  עולה ב-0.4%, ת"א-125  מוסיף 0.5% ות"א-90  מטפס ב-0.8%. ת"א-ביומד יורד ב-0.7%.

המניות הבולטות בעליות בת"א-35 הן לייבפרסון , אמות  ועזריאלי . בירידות בולטות טבע , חברה לישראל  ופריגו 

מניית חברת הקנאביס יו ניבו  מזנקת בכ-18%, לאחר דיווחים על כך שראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מצטרף לחברה כמשקיע וכיועץ עסקי.

מנייתה של חברת כריית הביטקוין ביטפארמס  מטפסת הבוקר בכ-9%, לאחר שאתמול זינקה ביותר מ-29%. עליית המניה באה, ככל הנראה, על רקע הזינוק במחיר הביטקוין ביומיים האחרונים.

מניית חברת הטכנולוגיה אודיוקודס  מטפסת בכ-7.5% במחזור גדול יחסית בבורסת ת"א, לאחר שזינקה אתמול ביותר מ-10% בנאסד"ק. אודיוקודס, שאירחה אתמול כנס בתל אביב, משלימה זינוק של כמעט 20% בשבוע האחרון.

9:50

המסחר בבורסת ת"א נפתח הבוקר בעליות. ת"א-35  מוסיף כ-0.1%, ת"א-125  עולה כ-0.15% ות"א-90  מטפס בכ-0.3%. ת"א-ביומד  פתח בירידה של כ-0.45%. 

לייבפרסון , אנרג'יאן  ואלוני חץ  בולטות בעליות בת"א-35. טבע , פריגו  וחברה לישראל  בולטות בירידות. 

8:50 

חברת רוטשטיין נדל"ן  השלימה אמש בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרת אג"ח ז' (סדרה חדשה), שבמסגרתו זכתה לביקושי יתר של כ-132.8 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס כ-61.8 מיליון שקל. בעקבות ביקושי היתר שנרשמו בהנפקה, ננעל השלב המוסדי בריבית שקלית שנתית של 5.4% - נמוך מהריבית המקסימלית שהוצעה במכרז. 

8:05

האם גיוס ההון של בזק  יורד מהפרק? ביקום , בעלת השליטה בבזק, מבקשת לעכב את האסיפה המתוכננת לאישור המהלך, ללא הגבלת זמן, "עד להשלמת הבירורים והבדיקות הנדרשים"

חברת מדיגוס  הודיעה על מינוי לירון כרמל למנכ"ל החברה. 

7:00

המסחר בבורסת ת"א ייפתח הבוקר (ד') על רקע הנעילה המעורבת אתמול. מדד ת"א 35 טיפס ב-0.06%, מדד ת"א 90 איבד 0.24%, ומדד הבנקים טיפס ב-0.07%. 

המסחר באסיה מתנהל הבוקר בעליות. המסחר בוול סטריט ננעל אמש במגמה מעורבת. מדד S&P 500 ננעל ללא שינוי, מדד דאו ג'ונס איבד 0.3%, ומנגד הנאסד"ק עלה ב-0.3%. באירופה המסחר ננעל בעליות, בהובלת מדד הפוסטי הבריטי שעלה ב-1%.

מניית ענקית התרופות טבע  צפויה לרכז עניין היום, לאחר שאמש ירדה במסחר בניו-יורק ב-4.4%. מניית פריגו , המתחרה של טבע, איבדה במסחר בארה"ב כ-3%.  

בנק הפועלים  צפוי לבצע היום הצעת מכר ענקית של מניות החברה-הבת ישראכרט באחד ממהלכי ההנפקה הגדולים שידעה הבורסה בת"א בשנים האחרונות. הבנק מתכנן למכור 50%-60% מחברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל, ובשוק ההון מעריכים כי שווי ישראכרט בהצעת המכר יעמוד על כ-2.5 מיליארד שקל. ישראכרט חילקה לבנק אמש דיבידנד חריג של 867 מיליון שקל.

חברת הביטוח מגדל  גילתה בדוחותיה לשנת 2018 כי בשל הוראות חוק הריכוזיות היא עשויה להידרש ולמכור 16.6% ממניות קניון רמת-אביב שבשליטת מליסרון 

מניית בזק איבדה במסחר אתמול כ-3% בהמשך לירידות שרשמה המניה בחודשים האחרונים, מניות הביטוח הראל השקעות והפניקס  עלו 3% ו-2.5% בהתאמה, פרטנר  איבדה 2.8%, ומניית סלקום  צנחה ב-6.3%.

האירו מתחזק הבוקר ב-0.2% לעומת השקל, ושערו היציג עומד על 4.0594 שקלים. הדולר מתחזק ב-0.04% לעומת השקל, ושערו היציג הוא 3.624 שקלים.

היום יפורסמו במשק נתוני הכניסות והיציאות של תיירים לחודש האחרון. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988