דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

סגירה חזקה באחוזת בית: ת"א 35 זינק ב-1.4%

עונת הדוחות בוול סטריט סיפקה רוח גבית • כיל קפצה ב-1.8% וריכזה את מחזור המסחר הגובה בבורסה, לאומי אחריה עלתה ב-1%, טבע זינקה ב-2.7%, אלביט מערכות זינקה ביותר מ-3% ומניית איי.אפ.אפ (לשעבר פרוטרום) קפצה ב-2.8%

בורסת תל-אביב / צלם: תמר מצפי
בורסת תל-אביב / צלם: תמר מצפי

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר השלישי לשבוע זה באחוזת בית ננעל בעליות נאות, וזאת בדומה לעליות שנרשמות כעת בוול סטריט ברקע להמשך עונת הדוחות. מדד ת"א 35 קפץ ב-1.4%, מדד ת"א 90 עלה בכ-1%, מדד הבנקים טיפס ב-0.8% ומדד ת"א ביומד זינק ב-2.4%.

מניית כיל  קפצה ב-1.8% וריכזה את מחזור המסחר הגובה בבורסה. לאומי אחריה עלתה ב-1%, טבע בע זינקה ב-2.7%, אלביט מערכות  זינקה ביותר מ-3% ומניית איי.אפ.אפ  (לשעבר פרוטרום) קפצה ב-2.8%. 

מניית מרחביה אחזקות זינקה בכ-44% ברקע לדיווח על כניסתה להשקעות בתחום המו"פ של קנאביס רפואי.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.07 מיליארד שקל.

16:45

המדדים בבורסה בתל אביב נסחרים בעליות נאות וזאת ברקע לפתיחה החיובית בוול סטריט. מדד ת"א 35 קופץ כעת ב-1.2%. 

נבידאה  מזנקת ב-23%, מדיוי  ב-15%, טוגדר  מזנקת ב-11% ומניית וונטייז  קופצת ביותר מ-10%.

איידיאו  דיווחה על השלמת מכירת ההחזקות של יעקוב לוקסנבורג ל-EPF, יישות משפטית הקשורה לקרן אפולו, במחיר של 88.5 שקל למניה.

15:30

מתחזקות העליות בת"א: מדד ת"א-35  קופץ כבר ב-1.1%, מדד ת"א- 90  עולה בכ-1% מדד ת"א ביומד מזנק ב-2.3%. 

מחזור המחסר בשעה זו בשוק המניות נע סביב 650 מיליון שקל.

14:15

מתחזקות העליות בת"א: המדדים המובילים נסחרים בעליות שמתגברות בשעה האחרונה, בדומה לסנטימנט מעבר לים, שם בוול סטריט החוזים עולים בעד 0.76%. מדד ת"א-35  מטפס ב-0.8%, מדד ת"א-90  עולה בשיעור דומה ומדד הבנקים עבר לעליות.

מניית כיל  עברה לעליות של 1.4%, טבע  קופצץ 1.6%, נייסעולה ב-1.8%, בזק  מטפסת 0.3% ומניית רמי לוי  קופצת ב-3%.

מרחביה אחזקות  מזנקת ב-25% בהמשך לדיווח הבוקר לפיו החברה בוחנת השקעה בחברות מו"פ בתחום הקנאביס הרפואי.

אינטרנט זהב  הודיעה, שוב, על בחינת מכירת חלקה בביקומיוניקיישנס.

חברת אפקון  דיווחה על הקמת פרויקט מעונות סטודנטים בהיקף של כ-130 מיליון שקל בקמפוס המכללה בראשון לציון

חברת פלוריסטם  ו-WideTrial, חברה פרטית המשמשת צד ג' לתוכניות Expanded Access Program, נכנסו להסכם להשקת תכנית EAP שאושרה על ידי ה-FDA עבור מוצר הריפוי התאי של פלוריסטם, PLX-PAD, לטיפול במחלת ה-CLI, טרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות. נוסף על כך, דיווחו הצדדים כי ה-FDA העניק ל-WideTrial אישור לגבות תשלום עבור הטיפול תחת התוכנית. במסגרת תנאי התוכנית, יגויסו 100 חולים ראשונים ב-CLI מסוג Rutherford בדרגה 5, שאינם עומדים בתנאי פרוטוקול הניסוי שלב III שעורכת פלוריסטם, ואשר מצבם מסכן חיים.

חברת נתנאל גרופ , העוסקת בייזום, תכנון והקמת פרויקטים למגורים, מסחר ומשרדים בישראל, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרה י' (סדרה חדשה). במכרז המוסדי התקבלו ביקושי יתר של כ-325 מיליון שקל, ונתנאל גייסה את הסכום הרצוי, כ-80 מיליון שקל.

בעקבות ביקושי היתר המשמעותיים שנרשמו במהלך המכרז, נסגר השלב המוסדי בריבית צמודה של 1.8%, ביחס לריבית מקסימלית של 2.85% שהציעה החברה למשקיעים.

בהראל פינננסים התייחסו לעונת הדוחות בארה"ב, ועל רקע התוצאות הטובות, אמרו: "פתיחת עונת הדוחות בארה"ב יכולה להרגיע את השווקים". בהראל פיננסים ממשיכים להמליץ על השוק בישראל, "הן בשל רמות המחיר האטרקטיביות בהשוואה לעולם, הן בשל העובדה שהריבית בישראל תישאר נמוכה יותר זמן והן לנוכח התוצאות העסקיות שצפויות להתפרסם בדוחות הרבעון השלישי. הדוחות אמורים להצביע על המשך רווחיות יפה אצל הפירמות הנשענות על צריכה פרטית חזקה, לצד הוצאות מימון נמוכות".

ההערכה בהראל פיננסים היא כי "הבעיות הגיאו-פוליטיות ימשיכו לתרום לתנודתיות השווקים, אך בהינתן המשך השיפור בנתוני המאקרו, המגמות החיוביות בכלכלה העולמית ובשווקים צפויות להימשך. במבחן המציאות, הן של הפירמות והן של המאקרו, נתוני השבוע החולף היו טובים, והם ממשיכים להצביע על מגמה של שיפור והתרחבות בכל העולם עם גידול מרשים ברווחי החברות".

ההמלצה בהראל פיננסים היא על "חשיפה מנייתית מפוזרת, לנוכח חוסר היכולת לתזמן את השוק", ובאפיק החוב סבורים שם כי כדאי "לשמור על מח"מ מוגבל ולהתמקד באג"חים איכותיים - אסטרטגיה שהניבה בחודשים האחרונים תנודתיות נמוכה משמעותית מהנעשה בשוק האג"ח".

נוסף לכך, בהראל פיננסים ממליצים "לשמור על רכיב דולרי, הן באמצעות קרנות כספיות דולריות והן באמצעות מכשירים אחרים כמו מדד התל-בונד דולר, וזאת כדי ליהנות מהגנה על התיק במקרה של זעזועים בשוק ההון המקומי".

12:15

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב נסחרים בשעה זו בעליות, מלבד מדד הבנקים  שמאבד 0.3%. מדד ת"א-35  עולה 0.44%, כך גם מדד ת"א- 90 .

מניית לאומי  מרכזת את המחזור הגבוה בשוק, אחריה כיל  שמאבדת 1.2%, מזרחי טפחות  שיורדת 0.2% ומניית טבע שקופצת ב-1%.

מחזור המסחר בשוק המניות בת"א עומד בשעה זו על 378 מיליון שקל בלבד.

מניית עמיר שיווק  ממשיכה במומנטום החיובי ומזנקת בעוד 5.5% לאחר זינוק של 20% אתמול. הטריגר לעליות מגיע על רקע הודעת החברה על שותפות עם לאון קובלר בתחום הקנאביס.

מניית טוגדר  מזנקת ב-8%. הבוקר השתתפה החברה בכנס בתחום הקנאביס שנערך בבורסה בתל אביב.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק נסחרים בשעה זו בעליות של עד 0.46%, ובאירופה מדד הדאקס הגרמני מטפס 0.2%, מנגד הפוטסי הבריטי יורד 0.3%. מחיר הנפט מאבד 0.7% ונסחר סביב 71 דולרים.

09:45

המסחר בבורסה נפתח במגמה חיובית. מדדי ת"א-35  ות"א-125  רושמים עליות.

מדדי, הביומד, הטק והתעשייה עולים גם הם עם פתיחת המסחר. מדד הבנקים  רושם ירידות.

מניית אל על  מרכזת עניין לאחר שאתמול זינקה ב-8.5% על רקע ההתקדמות בשיחות בין הטייסים להנהלה, ועל רקע ירידת מחירי הנפט .

בולטות בעליות ארקו החזקות , שפיר הנדסה , קמטק , אורמת טכנו , אופקו הלת' , סאפיינס  וגילת . בולטות בירידות אלרוב נדלן , פתאל החזקות , הפניקס  וארפורט סיטי .

8:50 

חברת מודיעין יהש  אישרה הבוקר את השתתפותה בביצוע קידוח בפרויקט Concord בקליפורניה. הקידוח צפוי להתחיל במהלך הרבעון הנוכחי ולהימשך מספר שבועות. על-פי האומדן הטוב ביותר להיקף משאבי הנפט והגז, בקידוח זה קיים פוטנציאל להימצאות כ-15.1 מיליון חביות. עוד נמסר מהחברה כי בימים אלה ממשיכות מודיעין ושותפותיה בביצוע מבחני הפקה בפרויקט Cassini. 

8:20

חברת אפקון החזקות  דיווחה הבוקר כי תאגיד משותף של החברה והמכללה למינהל יקים פרויקט מעונות סטודנטים בהיקף של כ-130 מיליון שקל בקמפוס המכללה בראשון-לציון. 

6:30

המסחר בבורסת ת"א ייפתח היום (ג') על רקע הסגירה השלילית אתמול. מדד ת"א-35  איבד אתמול 0.46% ומדד ת"א-125  נפל ב-0.4%. מדד ת"א-בנקים  ירד ב-0.8%. 

המסחר הבוקר בבורסות אסיה מתנהל בעליות, לאחר שהמסחר בוול סטריט ננעל אמש בירידות שערים. באירופה ננעל המסחר בעליות. 

מדד מחירי הדירות, המסכם את ממוצע העסקאות לחודשים יולי-אוגוסט, רשם ירידה של 0.3% לעומת המדד הקודם המסכם את מחירי העסקאות בחודשים יוני-יולי. מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר רשם עלייה מזערית של 0.1%, בהתאם לציפיות. בעקבות כך מגיעה האינפלציה בישראל ב-12 החודשים האחרונים ל-1.2%. עליות מחירים בולטות נרשמו בסעיפי הירקות הטריים (5.8%) וירידות מחירים נרשמו בסעיף התרבות והבידור (2.1%), והפירות טריים (1.3%). 

מניית אל-על  בלטה אתמול במסחר עם זינוק של 8.5% על רקע ההתקדמות בשיחות בין הטייסים להנהלה.

מניית פוקס  סיימה אתמול את המסחר בעלייה קלה של 1.37% לאחר פרסום ממצאי דוח הבודקת החיצונית, שקבע כי לא היו אירועי הטרדה מינית ולא נמצא פגם בהתנהלות החברה ומנהליה. עם זאת העליות לא קיזזו במלואן את ירידת הערך שהציגה המניה מאז שהתפוצצה הפרשה במהלך אוגוסט.

הדולר התחזק ב-0.11% מול השקל וכעת שערו היציג עומד על 3.628 שקלים. האירו התחזק ב-0.12% ושערו היציג הוא 4.2021 שקלים. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות