נעילה שלילית בבורסת ת"א; טבע צנחה במעל ל-9%

טבע ספגה הורדת מחיר יעד מ-HSBC • טאואר פרסמה דוחות לרבעון וסיפקה צפי מעודד לרבעון השני • מדד הבנקים איבד 1.2% ות"א-ביומד צנח ב-2.2% • בזן פרסמה דוחות טובים לרבעון הראשון של השנה • שערו היציג של האירו נקבע מתחת ל-4 שקלים

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום בירידות. ת"א-35  נפל ב-0.7%, ת"א-125  ות"א-90  איבדו 0.4%. ת"א-בנקים  צנח ב-1.2%, ת"א-ביטוח  איבד 2.14% ות"א-ביומד  התרסק ב-2.2%.

המניות שבלטו בעליות בת"א-35 הן טאואר  עם 6.7%, הראל השקעות  עם 4.2% ובזן  עם 3.9%. בירידות בלטו טבע  עם9.3%, פריגו  עם 3.5% ומזרחי טפחות  עם 2.7%.

מניית אינטרקיור  נפלה ב-7.46%, דלתא  איבדה 5.7% ודלק קבוצה  ירדה ב-2.6%. תדיראן הולדינגס  זינקה ב-7.8%, אלקטריאון  הוסיפה 6% והפניקס  עלתה ב-3.8%. 

15:50

המסחר בתל אביב מתנהל בירידות שהתגברו בשעה האחרונה, כאשר טבע  צונחת ב-7% לאחר שבנק ההשקעות HSBC הוריד מחיר יעד למניה. מדד ת"א 35 מאבד כ-1%, ת"א 90 יורד ב-0.3% ומדד הבנקים מאבד 1.4%. 

בזן דיווחה על תוצאות הרבעון הראשון כאשר ה-EBITDA המתואמת עלתה מעבר לצפי ל-153 מיליון דולר על רקע שיפור מגזר הדלקים.

בדוח ראשון לאחר הנפקתה, ישראכרט פרסמה כי הרווח הנקי ברבעון האחרון שלה כחברה פרטית עלה ב-7.2% והסתכם בכ-74 מיליון שקל. כאל רשמה רווח של 37 מיליון שקל, גידול חד של 27% ביחס לרבעון המקביל אשתקד שהושפע מאוד מתחילת החיבור בינה לבין מועדון שופרסל.

ההצבעות על הצעת הרכישה המעודכנת של שהגישה חברת דור אלון  נדחו למחר, לאחר שגם קרן התשתיות קיסטון ריט הגישה הצעתה רכישה מעודכנת.

האירו  איבד 0.6% ושערו היציג נקבע מתחת ל-4 שקלים. הדולר  השיל 0.16% ושערו היציג נקבע על 3.571 שקלים.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-790 מיליון שקל.

14:25

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל במגמה מעורבת כאשר טבע צוללת ב-7% ומכבידה על מדד ת"א 35 שמאבד כ-0.6%. מנגד, מדד ת"א 90 מספק תמיכה לשוק, ומטפס ב-0.2%. מדד הבנקים יורד בכ-1%.

טבע נופלת ברקע להמלצה מעודכנת של בנק ההשקעות HSBC שהוריד את מחיר היעד למניה ל-10 דולרים בלבד, מתחת למחיר השוק.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-620 מיליון שקל.

13:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל במגמה מעורבת, כאשר מניית טבע בולטת יותר מכולן עם נפילה של 7% במחזור גבוה. מדד ת"א 35 יורד ב-0.6%, ומנגד מדד ת"א 90 ללא שינוי. מניות הביטוח מספקות רוח גבית, כאשר הפניקס  עולה ב-4%.

מניית טאואר  עולה ביותר מ-5% לאחר פרסום הדוחות. טאואר רשמה הכנסות של יותר מ-300 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. 

מניית אפולו פאוור  מזנקת בחדות במהלך המסחר בהמשך לקפיצה של 14%. החברה, העוסקת בפיתוח טכנולוגיות לתחום האנרגיה הסולארית, דיווחה אתמול כי החברה הבת סולארפיינט התקשרה עם נציגה רשמית של מעבדות החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי בהסכם, ללא תמורה, להתקנת היריעה הסולארית שפיתחה על גג רכב חשמלי מסוג רנו ZOE.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-500 מיליון שקל.

11:45

מניית טבע מאבדת 6% במחזור מסחר הגבוה בשוק, ומכבידה על מדד ת"א 35 שיורד ב-0.6%. מדד ת"א 90 נסחר ללא שינוי מהותי ומדד הבנקים מאבד 0.2%. כיל יורדת בכ-1%, ומניית דיסקונט עולה ב-0.4% במחזור השני בשוק. 

מניית הקנאביס אינטרקיור  נופלת בכ-7% ובכך משלימה צניחה של 40% מהשיא שנקבע בחודש פברואר האחרון.

תדיראן הולדינגס  פרסמה דוחות לפיהן הרווח הנקי הסתכם בכ-7.6 מיליון ש"ח, צמיחה של כ-22.4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-270 מיליון שקל בלבד.

10:30

המסחר בתל אביב מתנהל בירידות, כאשר מניית טבע  צוללת כעת ב-8.5% במחזור הגבוה בתל אביב, וזאת בצל חוסר הוודאות כתוצאה מפרשת תיאום המחירים, ונוכח החשש מכניסתה לסחרור פיננסי. עם הנפילה כעת, מניית טבע משלימה מהלך נפילות מתמשך של יותר מ-80% מהשיא של שנת 2015.

פגישות במגרשי גולף, מסיבות ו"ערבי בנות": כתב התביעה חושף את השיטה של טבע לתיאום מחירים 

מניית חברה לישראל יורדת ב-1.7%, אורמת טכנולוגיות מאבדת 0.9%, דלתא מאבדת 3.3% לאחר הדוחות, דיסקונט עולה ב-0.6% בהמשך לקפיצה אתמול.

מנורה מבטחים החזקות הודיעה כי יוני טל, מנהל השקעות ראשי ומשנה למנכ"ל בחברה הבת, ביקש לסיים את תפקידו מסיבות אישיות.

חברת פריון נטוורק  פרסמה דוחות טובים והעלאתה תחזיות לשנה כולה. פריון עולה בכ-5% בבורסה בתל אביב.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם כעת בכ-100 מיליון שקל בלבד.

9:50

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בטריטוריה הירוקה, וזאת על רקע העליות הבוקר באסיה ובחוזים בניו יורק. מדד ת"א 35 עולה 0.2% בפתיחה. מניית טבע  נופלת 4.5% בהמשך לפרשת תיאום המחירים שמעיבה על החברה.

8:30

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר בהמשך לעליות שנרשמו אתמול בוול סטריט. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת בעליות של עד 0.4%.

אופקו הלת' חוזרת עם פער ארביטרז' חיובי של 2.4%, דלק עם פער חיובי של 1.9%, טאואר עם פער חיובי של 0.4% ומנגד טבע חוזרת עם פער שלילי של 3.7%, ופריגו עם פער שלילי של 0.8%.

סאטקום מערכות דיווחה הבוקר כי קיבלה הצעה מסייבל לרכישת החזקות יורוקום בחברה (כ-60.33%) תמורת כ-15.5 מיליון שקל. 

מלונות הכשרה  דיווחה כי הושלם הסכם המכר של מלון רימונים באילת, וכי החברה-הבת פרעה הלוואה. חברת קנביט דיווחה על שני מזכרי הבנות לשיתוף פעולה לפיתוח של 2 תרופות (ADHD ופיברומיאלגיה) בין קנביט ופאנקסיה.

חברת בי קומיונקיישנס  (ביקום) מסרה אתמול בערב את עמדתה בעניין הצעת קרן סרצ׳לייט לרכוש את השליטה בקבוצת בזק, ובשורה התחתונה, ההנהלה בעדה. על פי הודעת ביקום. "הצעת סרצ'לייט המעודכנת תגרום להזרמה כוללת של 640 מיליון שקל לקופת החברה (לעומת 250 מיליון שקל בלבד בהצעה המקורית)", כתבה ביקום, "כמחצית בהון מניות וכמחצית באיגרות חוב ארוכות טווח ונושאות ריבית. כמו כן, תאפשר הצעת סרצ'לייט פירעון סופי של התחייבויות החברה לאיגרות החוב סדרה ב'; פירעונות משמעותיים ביותר (614 מיליון שקל) על חשבון ההתחייבויות למחזיקי איגרות החוב סדרה ג' הנוכחיים (לפני ההקצאה של איגרות החוב הנוספות); תקופת שקט משמעותית לחברה, כפי שנדרש על מנת לאפשר לנכס הבסיס - מניית בזק - להתאושש״.

לדברי הנהלת ביקום, ״מחיר הקצאת המניות בעסקה אמנם משקף הנחה על מחיר השוק של מניות החברה, אך הוא משקף פרמיה על ערך ה-NAV של החברה על בסיס מחיר מניית בזק ב-30 ימי המסחר האחרונים. עדיין, במסגרת המו"מ דרשה החברה לאפשר לבעלי המניות כולם להשתתף, לפחות באופן חלקי, בהצעה לרכישת מניות ופעלה באופן ישיר לקידום מתווה זה. ואכן, לבעלי המניות כולם יוצע לרכוש מניות בהיקף של 70 מליון שקל, כאשר אינטרנט זהב תתחייב להיענות לחלק שלה בהצעה (כ-50%) וסרצ'לייט תבטיח את חלק הציבור (אם וככל וזה לא ימומש). הדירקטוריון בדעה כי ההצעה המתוקנת שהוגשה ודווחה מאזנת בצורה ראויה בין האינטרסים של כל הצדדים הרלבנטיים".

07:15

המסחר בתל אביב הבוקר ייפתח ברקע עליות בבורסות אסיה ונעלה חיובית בבורסות וול סטריט ואירופה אמש. העליות בוול סטריט ובאסיה ברקע אמירתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שקרא אתמול למלחמת הסחר "ויכוח קטן". 

אירועים כלכליים בולטים היום בעולם: הבוקר יתפרסמו נתוני התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) של גרמניה, ובצהריים נתוני התמ"ג של האיחוד האירופי לרבעון הראשון של 2019. אחר-הצהריים יתפרסמו בארה"ב נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש אפריל ונתוני מלאי הנפט הגולמי השבועיים. בישראל, הערב יתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש אפריל. 

מחיר הנפט יורד הבוקר בכ-0.6%, ומחיר חבית נסחר סביב 61.40 דולר אמריקאי.

האירו יורד הבוקר מול השקל ב-0.38% ונסחר סביב 4.002 שקלים לאירו. גם הדולר יורד בשיעור של 0.15% ונסחר סביב 3.751 שקל לדולר. 

אתמול ננעל יום המסחר בבורסה בתל אביב בעליות. מדד ת"א-35 עלה 1.1%, מדד ת"א-90  קפץ 1.3%, ומדד הבנקים זינק ב-1.7%.

רציו פטרול יהש זינקה אתמול ב-13%, עזריאלי  עלתה 2.5%, חברה לישראל  טיפסה ב-1.5%, אשטרום  זינקה ב-5.9%, ומניית פרשמרקט עלתה ב-7.44%.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם אתמול ב-1.2 מיליארד שקל.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988