המסחר בתל אביב ננעל בעליות: פועלים ולאומי קפצו 2.2% ו-1% בהתאמה

מדד ת"א 35 ננעל ללא שינוי, ת"א 90 עלה ב-0.6%, ומדד הבנקים זינק ב-1.1% • נובה קפצה בכ-6%, בזן עלתה ב-3.3%, טבע טיפסה ב-0.25%, ננו דיימנשן צללה ב-22%, אופקו נפלה ב-5.4%, ומניית הבורסה איבדה 2.4%

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות בהובלת מניות הבנקים פועלים  ולאומי  שקפצו ב-2.2% ו-1% בהתאמה. מדד ת"א 35 ננעל ללא שינוי, ת"א 90 עלה ב-0.6%, ומדד הבנקים זינק ב-1.1%. בסיכום השבועיים האחרונים, מדד ת"א 35 טיפס ב-2.6% וסגר עלייה של 12.9% מתחילת השנה. מדד ת"א 90 עלה ב-2% בשבועיים האחרונים, ובכך השלים מהלך עליות של 33% מתחילת השנה.

נובה  קפצה בכ-6%, בזן  עלתה ב-3.3%, טבע  טיפסה ב-0.25%, ננו דיימנשן  צללה ב-22%, אופקו הלת'  נפלה ב-5.4%, מניית הבורסה לניע בתא  איבדה 2.4%.

מחזור המסחר, כולל הפקיעה החודשית, הסתכם בכ-1.7 מיליארד שקל.

15:00

יום המסחר השלישי והאחרון לשבוע מתנהל בנטייה חיובית, עם שינויים קלים בשני המדדים המובילים, בדומה לכיוון שאפיין אותם גם אתמול. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה חיובית לקראת פתיחת המסחר שם, וגם בבורסות באירופה כיוון המסחר חיובי.

ברקע למסחר, המשקיעים ממתינים להתפתחויות לגבי ה"ברקזיט" של בריטניה מהאיחוד האירופי, ועוקבים אחר פרסום הדוחות הכספיים של החברות בארה"ב לרבעון השלישי של השנה. אלה כבר החלו להתפרסם, וכעת האנליסטים מנסים לגבש על בסיסן הערכות למידת ההשפעה של מלחמת הסחר הנמשכת בין ארה"ב ובין סין והשפעותיה על המשך הצמיחה הכלכלית. עד כה, חלק מהתוצאות שהציגו החברות עקפו את תחזיות האנליסטים, לצד תוצאות שהדליקו סימני אזהרה מהאטה בצמיחה הגלובלית, ופגיעה ברווחים.

דודי פריד, מנכ"ל קולמקס שוקי הון, אמר היום כי "מדד נאסד"ק מתקרב שוב לשיא מלפני שבועיים, כשאמש נרשמו עליות קלות, שייתכן והיו יכולות להיות משמעותיות יותר אלמלא דוחות חלשים של ענקית התעופה בואינג. אמש, לאחר הנעילה בניו יורק, פרסמה מיקרוסופט דוחות טובים, שעשויים לדחוף היום את המסחר למעלה".

עוד ציין פריד כי המגמה החיובית שאחזה היום במניות חברות הביטוח והפיננסים נתמכה בידיעות על אודות סגירת פעילות אפשרית של ענקית הביטוח הצרפתית סקור, בישראל.

בזירה המקומית, בשל חופשות חגי תשרי, שבוע המסחר הנוכחי כולל שלושה ימים בלבד, בדומה לשבוע שעבר.

בין מניות מדד ת"א 35, בצד החיובי מניות הפועלים   ולאומי  מתחזקות בכ-2.5%-1%, ומדד הבנקים בולט בעלייה של כ-1.3%.

עוד בין העולות במדד המוביל, מניית טבע   מוסיפה לערכה כ-2%-1% אחרי שמוקדם יותר השבוע קפצה בכ-11% אחרי שהחברה אישרה כי היא מגבשת הסדר פשרה כולל בפרשת האופיואידים, שבמסגרתה היא נתבעת בארה"ב יחד עם חברות תרופות נוספות. הלילה פרסמה טבע הודעה בנוגע להסדר.

מניית טאואר   נסחרת בשינויים מתונים, אחרי צלילה של כ-5% שרשמה אתמול כחלק מחולשה כללית של מניות יצרניות המוליכים למחצה, שהגיעה בעקבות תחזיות מאכזבות שפרסמה חברת טקסס אינסטרומנטס.

חברת אורמת   עדכנה על "הפעלה מסחרית של פרויקט לאגירת חשמל בוורמונט ארה"ב". מנייתה נסחרת בשינויים קלים.

עוד במסחר, מניית ננו דיימנשן   מאבדת כ-10% אחרי שהחברה פרסמה תוצאות מקדמיות לרבעון השלישי של השנה, ואחרי זינוק של 14% שהציגה אתמול, אז על רקע דיווח החברה על השגת אבן דרך מהותית במכירות, עם מכירת יותר מ-50 מערכות שהיא מפתחת.

מניית טלרד  מטפסת בכ-6% אחרי קפיצה של כ-8% שרשמה אתמול בעקבות הודעתה על תוכנית התייעלות ביחס לחלק מפעילותה. מדד התקשורת, שבו היא נכללת, מתחזק ב-1%, עם עליות של כ-2% במניית אודיוקודס   ושל כ-1% בזו של חילן .

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום מגמה שלילית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת יציבות.

12:30

המסחר בת"א מתנהל תוך עליות שערים קלות במדדים המובילים, בהובלת מניות הבנקים. 

מניית ננו דיימנשן  מאבדת 8%. החברה, שמנייתה איבדה 82% בשנה האחרונה, פרסמה תוצאות מקדמיות לרבעון השלישי של 2019 שבהן דיווחה על הכנסות שיא של 2.2 מיליון דולר ברבעון - צמיחה של 32% לעומת הרבעון המקביל וזינוק של כ-90% ביחס לרבעון הקודם. 

מניית קבוצת הביטוח מגדל  רושמת ירידה קלה. הקבוצה מעמידה למכירה את החזקותיה בקניון רמת אביב, 
לקראת המועד האחרון לעמידה בחוק הריכוזיות. מגדל מחזיקה ב-26.6% ממניות הקניון  

09:45

המסחר בבורסת ת"א נפתח הבוקר (ה') בעליות שערים של כ-0.5% במדדים המובילים. מניות הבנקים מובילות את העליות, והמדד הענפי מזנק בכ-1.2%. מניות פועלים , לאומי , דיסקונט  ומזרחי טפחות  מתחזקות כולן בשיעורים שבין 1% ל-1.7%.

מניית טבע  בולטת אף היא בצד החיובי ומוסיפה 1.4%.

מניית ננו דיימנשן   נחתכת ב-8% לאחר שזינקה אתמול ב-14%.  

08:00

יום המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר (ה') בהמשך לירידות אתמול ועל רקע העליות אמש בוול סטריט. השוק בארה"ב ננעל אמש בטריטוריה הירוקה, וזאת לאחר שהתנהל רוב שעות היום סביב רמת הפתיחה. מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.17%, הנאסד"ק טיפס ב-0.19%, ומדד S&P 500 עלה ב-0.29%.

מחיר הנפט זינק ביותר מ-3% ונושק ל-56 דולר לחבית על רקע ירידה  מפתיעה במלאי בארה"ב.

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל אתמול בטריטוריה האדומה, כאשר מדד ת"א 35 איבד 0.4%, מדד ת"א 90 ירד ב-1.1%, ומדד ת"א נדל"ן השיל 0.7% מערכו.

מניית טאואר צנחה אתמול בכ-5% בצל הורדת תחזיות של חברת השבבים טקסס אינסטרומנט האמריקאית.

עוד בין היורדות במדד המוביל, מניית אופקו צללה בכ-10%, כשברקע למסחר הודעת החברה על כוונתה לגייס עד 100 מיליון דולר בהנפקת מניות, אחרי הצלחת החברה בניסוי קליני באחד מהמוצרים שהיא מפתחת.

ננו דיימנשן זינקה ב-14.4%, טלרד נטוורקס זינקה ב-7.7% על רקע הליכי התייעלות, קסטרו קפצה ב-6.7%, ומניות הקנאביס הרודיום השק ושיח מדיקל עלו ביותר מ-6% כל אחת.

מנגד, קרדן אן.וי צנחה ב-17.7%, המשביר 365 איבדה 6.3%, ורדהיל נפלה ב-6%.

צרו איתנו קשר *5988