הבורסה בת"א | סיקור שוטף

המסחר בבורסה ננעל במגמה מעורבת: ת"א 35 נסוג ב-0.24%, טבע צנחה ב-4.1%

מזרחי טפחות, אופקו ובזק בלטו בצד החיובי; נייס נחלשה ב-1.5% • טאואר טיפסה ב-2%, אפי נכסים זינקה בכ-4%, אלקטרה עלתה ב-2.3% ופז עלתה בכ-1% • מחזור המסחר, כולל הפקיעה השבועית, הסתכם ב-3 מיליארד שקל

הבורסה בתל אביב / צילום: תמר מצפי
הבורסה בתל אביב / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:29

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל במגמה מעורבת בצל שינוי כיוון המדדים בניו יורק לאחר שנתוני ההזמנות ממפעלים הצביעו על חולשה בארה"ב. מדד ת"א 35 איבד 0.24%, ת"א 90 טיפס ב-0.18% ומדד הבנקים הוסיף 0.15% לערכו. 

מנייתה טבע  צנחה ב-4.1%, נייס  נחלשה ב-1.5%, טאואר  טיפסה ב-2%, אפי נכסים  זינקה בכ-4%, אלקטרה  עלתה ב-2.3% ופז נפט  עלתה בכ-1%.

מחזור המסחר, כולל הפקיעה השבועית, הסתכם ב-3 מיליארד שקל.

13:45

יום המסחר החמישי והאחרון לשבוע זה בבורסת תל אביב מתנהל במגמה מעורבת מתונה, עם שינויים קלים בשני מדדי המניות המובילים. בשעות הצהריים החוזים העתידיים על מדדי המניות בארה"ב מצביעים על מגמה חיובית לקראת פתיחת המסחר בניו יורק.

ברקע למסחר היום, המשקיעים שואבים אופטימיות מדיווחים בתקשורת שלפיהם ארה"ב וסין מתקרבות לסיכום עסקה, שעשויה למנוע סבב נוסף של הטלת מכסים על יבוא, וזאת במסגרת מלחמת הסחר הנמשכת בין שתי המדינות כבר תקופה ארוכה. נוסף על כך, המשקיעים מחפשים אחרי סימנים העשויים להעיד על האטה בקצב צמיחת הכלכלה הגלובלית. 

בצד החיובי של מדד ת"א-35, מניות מזרחי טפחות  ואופקו   מתחזקות ביום ב-2.5%-1.5%. מניית בזק  מטפסת בכ-1.5%, לאחר שאתמול בלטו מניות מתחרותיה, כשסלקום   קפצה ב-7% על רקע גיוס הון שביצעה, ופרטנר   טיפסה בכ-3%. היום עליות אלה עוברות תיקון חלקי; סלקום יורדת בכ-1.5%, ופרטנר רושמת ירידות מתונות יותר.

בצד השלילי בת"א-35 בולטות כמה מניות דואליות, ובהן נייס  , אורמת  , אלביט מערכות   ואיי.אפ.אפ  , שנחלשות בשיעורים של 2%-1%.

עוד במסחר היום, מניית רמי לוי  מרכזת מחזור מסחר ער, ונחלשת בכ-1%. מניות או.פי.סי אנרגיה , נכסים ובנין  ומיטרוניקס  מטפסות ב-4%-3%, ללא דיווחים מהותיים מצד החברות. מניית אפי נכסים  מתחזקת ב-3%-2% במחזור מסחר ער, על רקע גיוס הון שביצעה.

מניית בנק אגוד  מטפסת היום 4%-3%, אחרי עלייה של 3% שרשמה אתמול. ברקע למסחר, בתחילת השבוע אישר בית הדין לתחרות את מיזוגו של אגוד לבנק מזרחי-טפחות. 

מניית המלט , שסבלה בימים האחרונים מחולשה והשלימה ירידה של כ-15% בפחות משבוע, מוסיפה היום כ-2% לערכה. לעומתה, מניית רימוני  ממשיכה לאבד גובה, והיום היא נחלשת ב-3%-2%, אחרי שהשלימה צלילה של יותר מ-30% בשבוע החולף.

מניית כן פייט   שוב נהנית מעליות משמעותיות, של 9%, וזאת בדומה לכיוון שהתאפיין המסחר בה בכמה מימי המסחר מוקדם יותר השבוע, על רקע עדכון קליני הקשור לפעילותה שפרסמה החברה לצד דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי. 

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום מגמה שלילית, ואילו במסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה חיובית.

10:45

המדדים המרכזיים בת"א עברו לירידות קלות של עד 0.2%, בהובלת מניית נייס   שמאבדת כ-2%. מניית סלקום   ממשיכה לרדת ומאבדת יותר מ-2.5%.

בצד החיובי של מדד ת"א-35 בולטות בעליות של כ-1.5% מניות אופקו  , בזק  ומזרחי טפחות . מניית פז  מטפסת אף היא, בכ- 1.1%.

מניית אורמד מאבדת 3%, לאחר שמפתחת גלולת האינסולין רשמה עליות של כ-80% בתוך חודש, בעקבות תוצאות חיוביות בניסוי בנובמבר.  

 09:45

עליות קלות נרשמות בפתיחת המסחר בבורסת ת"א, והמדדים המרכזיים מטפסים בשיעורים של 0.2%-0.1%.

בדומה למסחר אתמול, מניות אופקו   ובזק  ממשיכות להוביל את העליות במדד ת"א-35, ובצד השלילי בולטת נייס   שמאבדת 1.5%.

מניית סלקום   מתקנת לאחר שזינקה 7% אתמול, ומאבדת 2.5%. מדד התקשורת בולט נגד המגמה ורושם ירידה קלה של כ-0.15%. 

עוד בין הדואליות אודיוקודס   וביקום   סוגרות פערי ארביטראז' ונסחרות בירידה של כ-2% ובעלייה בשיעור דומה, בהתאמה.

מניית קרסו  בולטת אף היא בעליות, ומזנקת ב-6%. 

06:00

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר (ה') בהמשך לנעילה החיובית שנרשמה אמש בוול סטריט, שם אופטימיות סחר דחפה את המדדים בכ-0.6% לאחר הירידות החדות ביום הקודם. 

בנוגע למניות הדואליות, נייס חוזרת עם פער שלילי של 1.35%, פריגו עם פער שלילי של 0.85%, ואודיוקודס עם פער שלילי של 2.2%. מנגד, סלקום חוזרת עם פער חיובי של 2.3%, ביקום עם פער חיובי של 4.4%, אופקו עם פער חיובי של 1.49%.

אתמול בבורסת ת"א המסחר ננעל בעליות, כך מדד ת"א-90 זינק ב-1.1%, ת"א-125 הוסיף 0.7% ות"א-35 עלה ב-0.55%.

פסגת אופ"ק תיפתח היום בווינה בהמשך להסכם קיצוץ הנפט שאמור להגיע לסיומו במרץ הקרוב, לאחר שמחיר הנפט קפץ אתמול ב-4% על רקע ירידה חדה מהצפוי בדוח המלאים בארה"ב. לפי הערכות, המדינות יגיעו להסכמה על המשך קיצוץ קצב הפקת הנפט במטרה לנסות לייצב את מחירו.

צרו איתנו קשר *5988