עליות קלות בנעילה בת"א: סאמיט קפצה ב-5.8%, איתמר זינקה לאחר תחזית

מדד הנפט והגז איבד 0.6%, ת"א 35 ות"א 90 ללא שינוי מהותי • איתמר קפצה והשלימה זינוק של כ-70% במהלך שלושת החודשים האחרונים • מחזור המסחר הסתכם ב-1.8 מיליארד שקל

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:34

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל היום (ב') בטריטוריה הירוקה. המדדים ת"א 35 ות"א 90 נסגרו ללא שינוי מהותי. מדד הנפט והגז איבד 0.6%.

מנייתה של איתמר מדיקל  זינקה ב-9.3% והשלימה מהלך עליות של כ-70% במהלך שלושת החודשים האחרונים.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.84 מיליארד שקל.

15:15

יום המסחר השני לשבוע מתנהל במגמה מעורבת מתונה, עם שינויים קלים בשני המדדים המובילים. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה חיובית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם.

במבט על הצפוי בשווקים בתקופה הקרובה, בהראל פיננסים ציינו בסקירתם השבועית, כי "ביום שלישי השבוע תיפתח עונת הדוחות בארה"ב לרבעון הרביעי של 2019. הציפיות לעונת הדוחות הזו נמוכה במיוחד. ההיסטוריה מלמדת כי ברוב המקרים ציפיות נמוכות הן לרוב קרקע פורייה להפתעות חיוביות ולביצועים טובים כך ששווה לעקוב. כמו בכל עונה, גם הפעם הבנקים יהיו הראשונים לדווח".

עוד הוסיפו שם, כי "השבוע תלווה אותנו גם חתימת השלב הראשון בהסכם הסחר בין סין לארה"ב, אך לצד האופטימיות נראה כי הנושא ימשיך להטריד את השווקים על רקע פתיחת השיחות על הסכם סחר מלא".

בצד השלילי במדד ת"א-35, יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים  נחלשות בכ-2%-1.5%, וזאת בהמשך לחולשה שממנה סבלו אתמול, ואחרי גל עליות חד שרשמו מוקדם יותר החודש. ברקע למסחר, היום פרסמה דלק קידוחים דוח עתודות, משאבים מותנים ונתוני תזרים מהוון מעודכנים בקידוח "לווייתן". יחידות ההשתתפות של רציו , השותפה גם היא בקידוח, נחלשות בכ-1.5%. עוד בענף, יחידות ההשתתפות של נאוויטס פטרוליום  מאבדות כ-4%-3% במחזור מסחר ער, אחרי שגם הן נהנו מעליות חדות בשבוע שעבר. ברקע למסחר, השותפות פרסמה הבוקר את תוצאות המכרז המוסדי בהנפקת יחידות השתתפות שביצעה.

בהמשך לכיוונו אתמול, גם היום מדד הנפט והגז בולט בצד השלילי, עם ירידה של כ-1%.

במדד המוביל, בצד החיובי מניות שיכון ובינוי  וגזית גלוב  מתחזקות בכ-1.5%-1% ועליות בשיעורים דומים מציגה קבוצת קבוצת דלק .

עוד במסחר, מניית סאמיט  מטפסת בכ-4% במחזור מסחר גדול מהרגיל, ובהמשך לעלייה של כ-5% שרשמה אתמול. ברקע למסחר, אתמול עדכנה חברת הנדל"ן על רכישת קצת יותר מ-12% ממניות החברה הבת סאמיט גרמניה, בעקבותיה החזקתה בה מגיעה לכ-82%.

חברת אלוט   דיווחה, כי "קבוצת מפעילי מובייל במרכז ומזרח אירופה בחרה בפתרונות החברה", ומנייתה עולה בכ-4%.

מניית אנלייבקס   צוללת בכ-8% אחרי קפיצה של 31% שהציגה אתמול על רקע תחילת סיקור של בנק השקעות אמריקאי את המניה, במחיר יעד גבוה משמעותית ממחיר השוק.

מניית אלטשולר שחם גמל  מרכזת מחזור מסחר ער, ונחלשת בכ-1%-0.5%.

חברת איתמר מדיקל  פרסמה "דיווח מקדמי להכנסות רבעון רביעי לשנת 2019 ותחזית הכנסות לשנת 2020", ומנייתה מגיבה בטיפוס של כ-5%-4%.

מניית אלקטרה צריכה  יורדת בכ-4%-3%, אחרי ירידה של כ-2% אתמול. ברקע למסחר, אתמול נודע על מכירת מניות החברה שביצעה קרן נוקד תמורת כ-35 מיליון שקל.

בין המניות הקטנות, זו של סייפ-טי גרופ  קופצת בכ-10% אחרי שהחברה פרסמה תחזית הכנסות ראשונית לרבעון הרביעי ולשנת 2019.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום יציבות ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה חיובית.

14:00

מדד הנפט והגז שוב עבר לירידות והוא מאבד יותר מ-0.6%.מניית דלק  מטפסת ב-1.6%, אך דלק קידוחים  עברה לירידות והיא מובילה את הצד השלילי במדד המוביל ומאבדת כ-1.8%. יחידות רציו  עברו אף הן לטריטוריה השלילית. 

12:30

המסחר בת"א מתנהל בנטייה שלילית. מדד ת"א-35 מאבד כ-0.1%, תא"-125 יורד בשיעור קל, ומדד ת"א-90 רושם עלייה של כ-0.2%. קבוצת דלק  מובילה את העליות במדד ת"א-35, ומתחזקת בכ-2.5%. גזית גלוב  עולב בכ-2.2% ויחידות דלק קידוחים  מטפסות בכ-1.2%, וכך גם מניית החברה לישראל .

בצד השלילי מניית שטראוס  מאבדת 1%, ואילו בזן  וטבע   יורדות בכ-0.9%. 

שותפות רציו  מתחזקת בכ-2% ורציו פטרוליום  מזנקת בכ-6%. העליות בענף הפכו את המגמה במדד הנפט והגז, והוא נסחר בעלייה של כ-0.3%.

יחידות ההשתתפות של נאוויטס פטרוליום  צונחות בכ-4%, לאחר שהשותפות הודיעה כי גייסה כ-270 מיליון שקל.

מדד הבנקים בולט בירידות של 0.3%. 

10:40

המדדים המובילים בת"א עברו לטריטוריה האדומה והם רושמים ירידות של כ-0.1%. מדד הנפט והגז מאבד יותר מ-0.9% ואת הירידות בת"א-35 מובילות יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים  שמאבדות 1.8%.

מניות מזרחי טפחות  וטבע   מאבדות כ-0.9% כל אחת. בצד החיובי בולטת שפיר הנדסה  בעלייה של 1.8%. 

יחידות נאוויטס פטרוליום  צונחות בקרוב ל-5%. השותפות דיווחה כי הבטיחה אתמול גיוס הון של 272 מיליון שקל בהנפקת יחידות השתתפות נוספות. במכרז המוסדי שהתקיים אתמול נקבע מחיר של 20.91 שקל ליה"ש, המגלם הנחה של 3.6% לעומת מחיר הסגירה אתמול.

09:45

המסחר בבורסת ת"א נפתח הבוקר בנטייה חיובית קלה במדדים המרכזיים. את העליות מובילות מניות שיכון ובינוי  שמתחזקת ב-1.5%. שפיר הנדסה , כיל   ואלוני חץ  עולות בכ-1%.  

את הצד השלילי מובילות יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים שמאבדות כ-1.7%. מניית קבוצת דלק מאבדת כ-0.8%. מדד הנפט והגז ממשיך להיחלש, נגד המגמה, ומאבד כ-1.3%, אחרי שאתמול נחתך המדד ב-2.3%.  

06:45

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר בהמתנה לקריאת כיוון מהבורסות מעבר לים, וזאת בהמשך לנעילה המעורבת אתמול, ובהמשך לירידות הקלות שנרשמו בוול סטריט ביום שישי.

אתמול (א') בתל אביב המדדים ננעלו ביציבות עם נטייה לירידות. מדד ת"א 35 ננעלה ללא שינוי מהותי, ת"א 90 איבד 0.2%, ומדד הבנקים ירד בשיעור דומה. מדד ת"א נפט גז איבד 2.3%.

בבית ההשקעות פסגות התייחסו בסקירתם השבועית למצב השווקים וציינו כי "אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, סין וארה"ב צפויות לחתום השבוע על השלב הראשון של הסכם הסחר. בעוד שהשווקים מרוצים מאוד מהשקט שהושג בגזרת מלחמת הסחר, סביר להניח שהחתימה על ההסכם לא תשפוך אור על המשך הדרך בניסיון להגיע להסכם כולל".

לפי פסגות, "עצם החתימה על ההסכם פחות מעניין מההפתעות שיכולות להיות בו. אם יתברר השבוע שההסכם אכן כולל התחייבויות כלשהן של הסינים בנוגע לסוגיות הליבה, מדובר בהחלט בחדשות טובות (לשווקים, פחות לסינים) שעשויות להפוך אירוע שכולם מצפים לו לכזה שעדיין מרגש במידה מסוימת את המשקיעים. מצד שני, אם יתברר שאין שום אזכור לנושאים אלו הרי שמדובר למעשה בהבטחה לכך שמלחמת הסחר עוד תחזור לככב בכותרות".

ההערכה בפסגות היא כי "הפרטים של ההסכם שייחתם השבוע לא יתפרסמו בכלל כדי לשמור על עמימות שמשרתת כרגע את שני הצדדים".

צרו איתנו קשר *5988