הבורסה ננעלה בירידות חדות: חברה לישראל צנחה 4.2%

הלחץ בשוקי העולם הורגש בבורסה בתל אביב: מדד ת"א 35 איבד 1.8%, מדד הבנקים נפל 1.95% • כיל צנחה 3.7%, טבע נפלה ב-2.85%, גזית גלוב ב-2.7% ומניית טאואר איבדה 2.5% • בורסות וול סטריט צבועות באדום: הנאסד"ק נופל 2.6%, מדד הפחד מזנק ביותר מ-20%

הבניין הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר
הבניין הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב ננעלו בירידות חדות, וזאת בדומה לסנטימנט השלילי שנרשם מעבר לים, שם בורסות וול סטריט צבועות באדום, הנאסד"ק נופל 2.6%, ומדד הפחד מזנק ביותר מ-20%

מדד ת"א 35 איבד 1.8%, מדד הבנקים נפל 1.95%. 

מניית כיל צנחה 3.7%, טבע נפלה ב-2.85%, גזית גלוב ב-2.7% ומניית טאואר איבדה 2.5%. 

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.44 מיליון שקל.

16:45

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב נסחרים בירידות חדות, כשברקע המדדים בוול סטריט נפתחו בירידות חדות. מדד הנאסד"ק נופל ב-1.8% ומדד הפחד מזנק ביותר מ-20%. 

מניית כיל נופלת 4%, חברה לישראל ב-3.25, טבע מאבדת 2%, טאואר יורדת 1.8%, פז נפט מאבדת 1.8% בצל התפטרות סמנכ"לית הכספים של החברה.

16:00

גובר הלחץ על הבורסה בתל אביב. המדדים המובילים מאבדים גובה בצל הלחץ על שוקי העולם. מדד הבנקים בשוק המקומי מאבד כבר 2%, ומדד ת"א 35 יורד 1.5%.

14:15

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב נסחרים תחת לחץ, וזאת ברקע לירידות מעבר לים כשבאירופה מדד הדאקס יורד 1.6%, והחוזים בוול סטריט מאותתים על ירידות בפתיחת המסחר.

מדד ת"א 35 מאבד 1.16%, ת,א 90 יורד 1.3% ומדד הבנקים מאבד 1.5%.

פז  דיווחה על התפטרות סמנכ"לית הכספים שרונה נובק, וזאת שלושה שבועות לאחר התפטרות היו"ר יצחק עזר.

חיים אלמוזנינו מונה ליו"ר אלון חיפושי גז .

קרן הריט למגורים מגוריט  דיווחה על חתימת הסכם לרכישת בניין מגורים מניב בן 7 קומות בלב ירושלים, הממוקם ברחוב הלל 2 פינת רחוב קינג ג'ורג' 27. הבניין כולל 31 דירות, ו-7 חנויות, בשטח של 2870 מ"ר, בתמורה ל-75 מיליון שקל.

בעלי מניות חד אסף, שהבולטת בהן מלבד בעל השליטה שני היא קבוצת הביטוח והפיננסים מגדל, סירבו לאשר את תנאי העסקתו של נובוגרוצקי באסיפה שהתקיימה זמן קצר לפני מינויו, וצפויים להתכנס שוב בחודש הבא, בה יעלו מחדש את תנאי ההעסקה להצבעה.

12:15

המדדים המובילים בתל אביב נסחרים תחת לחץ, וזאת בדומה למגמה מעבר לים כאשר הבוקר נרשמו ירידות חדות באסיה, ובאירופה מדד הדאקס צונח ב-2.5% כעת. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים בשעה זו על ירידות חדות בפתיחת המסחר.

מדד ת"א-35  יורד 1.2%, כאשר כל מניות המדד צבועות באדום. מדד ת"א 90 יורד בשיעור דומה ומדד הבנקים מאבד 1.45%. 

כל מניות מדד ת"א 125, מלבד מניית אודיוקודס , צבועות באדום.

11:00

המסחר בת"א מתנהל היום בירידות חדות, כך שמדדי ת"א-35 ות"א-125 יורדים בחדות, שניהם מעל 1%. מדדי הבנקים , הביומד , הת"א-נפט וגז  והת"א-ביטוח פלוס   רושמים ירידות.

במדד ת"א-35 כל המניות רושמות ירידות. במדד ת"א-125 אודיוקודס  מזנקת בלמעלה מ-9%. עוד בולטות בעליות פמס  ופוקס . בולטות בירידות סאפיינס , כיל , אופקו הלת' , מטריקס , נורסטאר , דלק קידוחים , חברה לישראל , חילן , פועלים  רמי לוי .

09:45

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בירידות שערים חדות. מדד ת"א-35  ומדד ת"א-125  יורדים ביותר מ-1%. בולטות בירידות במדד ת"א 35: ישראמקו , אופקו הלת'  ודלק קידוחים . במדד ת"א-125 בולטות בעליות אודיוקודס  וגילת . בירידות במדד זה בולטות ישרס , מיטב דש  ופלסאון תעשיות 

07:00 

המסחר בתל אביב ייפתח היום (ג') על רקע יום דרמטי אתמול. המדדים המובילים עלו אתמול במהלך יום המסחר, אך מחקו בסגירה את העליות, ברקע תנודתיות המדדים בניו יורק. 

מדד ת"א-35  עלה במהלך המסחר יותר מ-1%, אך ננעל בתוספת 0.08% בלבד, מדד ת"א- 90  נסגר ללא שינוי ומדד הבנקים עלה ב-1.1%.

מניית לאומי  עלתה 1.9% במחזור הגבוה בשוק, כיל  איבדה 0.8% במחזור השני בגובהו בשוק, מניית מזרחי טפחות  עלתה 1.4%, רמי לוי י זינקה ב-3%, בזן  נסגרה ללא שינוי. 

מניית ביוליין  איבדה 10%, מדיוי נפלה ב-6%, מניית אופקטרא  ירדה בשיעור דומה, מניית פנטזי נטוורק  צנחה ב-5%.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם אתמול ב-1.2 מיליארד שקל.

חברת מגוריט מדווחת כי התקשרה בהסכם לרכישת 31 יחידות דיור בבניין מניב במרכז ירושלים תמורת כ-75 מיליון שקל. בכוונת החברה לפעול למימון כ-20% מרכישת הנכס (כ-15 מיליון שקל) מהונה העצמי של החברה, ואת היתרה (כ-60 מיליון שקל) לממן מהתמורה שהתקבלה בגין הנפקת אגרות החוב סדרה א' .

מניית קולפלנט רשמה אתמול (ב') זינוק של כ-30% בבורסת תל אביב, לאחר שהודיעה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת יונייטד ת'רפיוטיקס - אחת המובילות העולמיות בתחום מחלות הריאות. מניית קולפלנט צפויה להימחק מהמסחר בתל אביב בסוף החודש ותמשיך להיסחר בנאסד"ק. במסחר בנאסד"ק אתמול עלתה המניה ב-11%. 

חברת להב אל.אר. רילאסטייט מדווחת כי החברה הבת להב הרים ירוקים, שבה היא מחזיקה 50%, חתמה אתמול (ב') על מסמך עקרונות עם חברת ק.וו.פ סולאר שלפיו תרכוש את החזקותיה של KWP בשבע חברות פרטיות המוחזקות כיום בחלקים שווים על ידי להב הרים ירוקים ו-KWP, בתמורה לכ-28 מיליון שקל.

פרוטוקול הדיונים של החלטת הריבית האחרונה של בנק ישראל חשף אתמול כי שניים מתוך ששת חברי הוועדה המוניטרית הצביעו בעד העלאת הריבית כבר עכשיו לרמה של 0.25%. 

כפי שנחשף אתמול ב"גלובס", שר הביטחון אביגדור ליברמן הורה בימים האחרונים על עצירה מוחלטת של כל המהלכים שמקדמת התעשייה האווירית לקידום תוכניתה להנפקת מניות מיעוט. הסיבה: חשש לפגיעה אפשרית בביטחון המדינה.

"גלובס" חשף אתמול כי כחצי שנה לאחר רכישת חלקם של אנשי העסקים אברהם נניקשוילי וטימור בן יהודה בפרויקט תחנת הכוח IPM על ידי ג'י.פי גלובל פאוור, קיבלה החברה דרישה מהיועץ שחר הררי לתשלום עמלת תיווך בסך מיליון אירו. 

חברת תראפיקס, המפתחת תרופות על בסיס קנאביס, אשר נסחרה בתל אביב ובנאסד"ק עד שנמחקה מהמסחר בתל אביב, הודיעה כי תירכש על ידי FDS Pharma הקנדית. הרכישה היא תמורת 48 מיליון דולר במניות FDS Pharma, הנסחרות בבורסה שמעבר לדלפק בארה"ב (OTC) ובבורסה האלטרנטיבית הקנדית CSE. המחיר למניית תראפיקס בעסקה עומד על 13.7 מיליון דולר - פרמיה של 211% לעומת מחיר מניית תראפיקס במסחר אתמול. בשנה האחרונה איבדה מניית תראפיקס 19%.

אתמול נודע כי קבוצת דלק  שבשליטת יצחק תשובה מבקשת להפוך את החברה הבת דלק אנרגיה לפרטית באופן סופי, כבר בחודש הבא. מזימון שפרסמה דלק אנרגיה לאסיפת מחזיקי איגרות החוב שלה, עולה כי ברצונה לבצע כבר כעת פירעון מוקדם של יתרת האיגרות שנסחרות בבורסה, ובכך להפוך סופית לחברה פרטית שאינה מדווחת.

עוד פורסם אתמול כי אייזיק דבח, בעל השליטה ומנכ"ל חברת אופנת ההלבשה התחתונה דלתא , מחזק את הדירקטוריון שלו, ומצרף אליו את ריצ'י האנטר, שלמה שרף ורינה גזית, אחרי שבתחילת השבוע בעלי מניות החברה אישרו את המינויים.

קרן אייפקס מנהלת מו"מ למכירת בית ההשקעות פסגות לפי שווי של כ-2.5 עד 3 מיליארד שקל. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988