דודי בלסר: "בזכות החדשנות, הנגב מייצר פירות וירוקות המיוצאיים לעולם"

דודי בלסר, מנהל יחידת החדשנות בחברת מקורות, בוועידת ישראל לעסקים של גלובס: "חברת מקורות השקיעה עד כה ב-8 חברות סטארטאפ ויש לנו תוכניות להשקיע בעוד 4, אנחנו מנסים להביא טאלנטים שישקיעו במים"

דודי בלסר, מנהל יחידת החדשנות / צילום: איל יצהר
דודי בלסר, מנהל יחידת החדשנות / צילום: איל יצהר

דודי בלסר, מנהל יחידת החדשנות בחברת מקורות שהשתתף בוועידת ישראל לעסקים של גלובס היום אמר כי "חברת מקורות השקיעה עד כה ב-8 חברות סטארטאפ ויש לנו תוכניות להשקיע בעוד 4, אנחנו מנסים להביא טאלנטים שישקיעו במים וסך הכל ישראל ומקורות נמצאים בפוזיציה מעניינת בשוק הגלובלי ויש לנו מה לומר בנושא הזה".

לדבריו, "נדבך נוסף באיתנות משק המים בישראל הוא השפכים, מדינת ישראל היא המובילה בעולם בניטור שפכים. ודרכו חלק מאוד גדול מהמים לחקלאות מגיע ממי השפכים בעקבות כך, הנגב מייצר כיום פירות וירוקות המיוצאיים לעולם וזה שווה הרבה כסף".

עוד בסדרהלכל הכתבות

הצג עוד

"מדינת ישראל ומקורות השכילו לייצר תשתית חוקתית לעניין המים, זה התחיל בשנות החמישים עם חוק המים. וחוק המדידה שאומר שיש מונים לכל דבר וזה מאפשר ניהול למערכות מים. לזה תוסיפו את המוביל הארצי, לרבות מערכות ההתפלה, ומשם אנחנו נכנסים בעצם למהפעת ההתפלה ויש לנו כיום 5 מתקני התפלה, המספרים היום הם פינומנליים 80% מי השתייה מגיעים ממתקני התפלה וזה מבטל את התלות במזג האוויר".

עוד הוסיף בלסר כי "ישראל מספקת מים גם לירדן וגם לעזה וזה מאפשר למדינה שיתוף פעולה איזורי".

יצויין כי לפני שבועות אחדים החברה השלימה את בנייתה של מערכת הובלת מים חדשה לירושלים שאמורה לענות על צרכי התושבים עד שנת 2060. על פי הערכות עלות הקמה היא 2.5 מיליארד שקל.

הוועידה בשיתוף בנק הפועלים, בחסות הפניקס, אמדוקס, BDO, HOT , ג'ילי, שופרסל, אל על, תנובה, פרופימקס, ההסתדרות הרפואית, מיי דסק, קונטיגו, סיסקו ובהשתתפות מקורות, רשות החדשנות, מובילאיי, Start Up nation central , נמל אשדוד וחברת חשמל